Türkiye Beşik Gibi Sallanıyor !

Kandilli rasathanesinden alınan bilgilere göre TSİ 11.39 sularında Kuşadası Körfezi’nde önce 5.1 büyüklüğünde ardından da 3.3 ve 3.2 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi. Bir çok ilçeden de hissedilen deprem kısa süreliğine paniğe sebep oldu.

Yine Kandilli’den alınan son dakika bilgilere göre TSİ 14.19’da merkez üssü Çardak-Denizli olan 4.2 büyülüğünde, 14.25 ‘de Denizli Mecidiye-Bozkurt merkez üssü olan 5.7 büyüklüğünde bir başka deprem meydana geldi. Deprem civar illerden de hissedildi. Kandilli’den art arda artçı bilgileri gelmeye devam ediyor.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

NTV’ye konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Can kaybı yok, ufak yaralanmalar var. Çöken evlerin altında kalanlar oldu” dedi. Çelik, şunları söyledi:

“15-20 saniyenin üzrinde süren bir deprem yaşadık. Kriz masasını oluşturuyor. Pek çok evde hasar var. Çatılar çöktü, güneş enerjileri çatladı. Derin çatlaklar var. 1-2 ev yıkılmasına rağmen ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil. Vatandaşlarımız çok korktu, şu anda herkes dışarda. Vatandaşlarımızı sakinleştirmeye çalışıyoruz. Muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Hepsine ulaşamadık, bazılarında hasar olduğunu öğrendik.” 

“100 HANE GİRİLEMEYECEK DURUMDA”

Tutluca Belediye Başkanı Hüdai Karaşahin ise şunları söyledi:

“192 hanemiz var. 100 kadarı hasarlı girilemeyecek hanemiz var. Herkes dışarda gölgeliklerde oturduğu için can kaybı yok. Yardım bekliyoruz, barınma ihtiyacımız var. Evlerin çoğu kerpiç, betonarme evler daha fazla hasarlı.” 

AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz: “İlk belirlemelere göre, can kaybı ya da önemli bir yıkılma yok, tarama çalışması devam ediyor. AFAD ve jandarma ekipleri mahalleleri geziyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.