“Türk İslam Birliği’ni istiyoruz” pankatları Brüksel’de açıldı.

Avrupa Birliği’nin kalbi Brüksel’de sayın Erdoğan’ı karşılayan bazı vatandaşlarımız, “Türk İslam Birliği’ni istiyoruz” diye pankart açtılar.

Soğuk havada kendisini bekleyen vatandaşlardan haklarını helal etmesini isteyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün NATO Genel Sekreteri, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı ve AB Komisyonu Başkanı ile görüşmeler yapmak suretiyle Avrupa ve Türkiye arasındaki ilişkileri çok daha iyi noktaya taşıyalım istiyoruz. Sizler bizim Avrupa’da elimiz, ayağımız, gözümüz, duyan kulağımızsınız. Bizim temennimiz hep tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Onun için de bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Aman bunu hiç ihmal etmeyin. Biz sizleri Allah için çok seviyoruz. Sizler Cumhur İttifakı’nın buradaki eli ayağı, duyan kulağısınız. Cumhur İttifakı’nı diri ve sağlam tutacağız. Durmak yok yola devam.”

Avrupa Birliği’nin Başkentinde gurbetçilerden oluşan kalabalığın, çantasında AB dosyasıyla gelen Başbakanı, Türk-Islam Birliği İstiyoruz ve Çözüm İttihad-ı İslam pankartlarıyla karşılamaları gündemde yerini bu görüntülerle aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.