Topkapı İETT Garajı toplanma alanı olacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni belirlenen 800’ün üzerindeki deprem toplanma alanlarından ilkini açıkladı. İmamoğlu, sosyal medya hesabından, Topkapı’daki 17 bin 567 metrekarelik İETT Garajı’nın deprem toplanma alanı olacağını duyurdu. İBB Meclis’i 14 Ağustos’ta arazinin planını oy birliği ile değiştirerek park yapılmasına karar vermişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Topkapı Pazartekke’de bulunan tarihi İETT garaj alanının imar planlarını 14 Eylül’de oy birliğiyle değiştirdi. Yeni değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark, üstü ise park alanı olacaktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda söz konusu alanın parkın yanı sıra afet toplanma alanı olacağını açıkladı.

19-09/28/ekran-resmi-2019-09-28-125919.png

OYBİRLİĞİ İLE PARK KARARI

Topkapı’daki İETT garajı arazisi, 2011 yılında yapılan imar planlarında ticaret alanı iken 2016 yılında mülkiyeti İBB’ye geçti ve 2017 yılında yapılan değişiklik ile arazi, altı otopark üzeri ise yurt yapılmasına olanak sağlayacak şekilde ‘Sosyal Kültürel Tesis’ alanı olarak tanımlandı.

İBB Meclis’i 14 Ağustos’ta aldığı karar ile arazinin planını oy birliği ile bir kez daha değiştirdi. Yeni değişikliğe göre, arazinin zemin altı otopark, üstü ise park alanı olacak.

50 YILDAN FAZLADIR GARAJ OLARAK KULLANILIYOR

İBB Meclisi’nin eylül ayı toplantısında yeniden gündeme gelen arazinin imar planları bir kez daha değiştirildi. İETT’nin 50 yıldan fazla zamandır garaj olarak kullandığı, 17 bin 567 metrekarelik arazinin imar planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Yapılan değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark üstü ise park alanı olarak düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.