Ticaret Bakanlığı’ndan koronavirüs fırsatçılarına karşı önlem

Ticaret Bakanlığı koronavirüs salgını sebebiyle özellikle maske gibi hijyen ürünlerinde fahiş fiyatlarla karşılaşan vatandaşların ‘HFA-bildirim uygulaması’ndan şikayetlerini anlık olarak iletebileceklerini bildirdi.

Koronavirüs salgınının Türkiye’ye gelmesiyle özellikle maske eldiven gibi hijyen ürünlerinin fiyatlarıyla ilgili şikayetler artmaya başladı. Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı’ndan ‘fırsatçılarla’ ilgili bir açıklama geldi.

Açıklamada “Özellikle hijyen ürünlerinde fahiş fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; HFA-bildirim uygulamasından şikayetlerini anlık olarak iletebilir” denildi. 

ECE ÜNER’İN İSYANI: VİRÜS MÜ, FIRSATÇILAR MI?

Show TV’de spikeri Ece Üner, konuyla ilgili haberi sorarken “Virüs mü, fırsatçılar mı daha hızlı yayılıyor bilemedik! Koronavirüs geliyor, maske fiyatı 5 katına çıkıyor. Dezenfektan bilmem kaç katına çıkıyor. Makarna üç katı fiyatına satılıyor. Deprem oluyor ev sahipleri kirayı üç katına çıkarıyor. Ramazan oluyor yiyeceğe zam geliyor. Sorsan hepimiz Müslümanız ama gel gör ki, namaz 5 vakit ahlâk 24 saat farz” diye konuştu. 

Üner vatandaşlara bir çağrıda bulunarak, “İhbar edin, bu bizim vatandaşlık sorunumuz aynı zamanda” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.