Tesettürlü kedicik savunmasını yaptı: “Tesettürü inancım gereği yapıyorum.”

Bir süredir, ev hapsinde arkadaşlarıyla beraber kalan Ebru Yılmazatila, Adnan Oktar’ın tesettürlü kedicikleri arasında yer alıyor. Adnan Oktar’ın tesettürlü kız arkadaşı Ebru Yılmazatila’ya mahkemede neden başını kapattığı soruldu. Yılmazatila, Mahkeme başkanı Mehmet Galip Perk’in sorusuna şöyle cevap verdi:

“Kapanıyoruz, talimatla kapandığımız iddia ediliyor. Ceket, pantolon giyiyoruz, elbise giyiyoruz, bunu da talimatla yaptığımız iddia ediliyor. Neredeyse nefes almamız, içtiğimiz suya kadar Adnan Bey’in talimatıyla yaptığımız iddia ediliyor. Bu iddiaların hepsi iftira.”

İbadetlerim Allah ile benim aramdadır…

Adnan Oktar tarafından zorla tesettüre sokulması iddialarını cevaplayan Ebru Yılmazatila savunmasına şu sözlerle devam etti:

Adnan Oktar tarafından zorla tesettüre sokulduğum iddiaları doğru değildir. Tesettürü inancım gereği yapıyorum. Tesettüre neden girdiğim konusunda bunca yıldır kimseye hesap vermedim, hesap vermek zorunda da hissetmedim kendimi. İbadetlerim Allah ile benim aramdadır, ibadetlerimi insanlar ne der diye değil, Allah ne der diye yaparım.

Adnan Oktar çok değerli bir dostumdur…

Aralarında hiyerarşi, emir komuta zinciri var mı sorusu üzerine, Yılmazatila öyle bir sistemin olmadığını mahkeme heyetine anlattı:

“Ben buradaki sanıklardan hiçbirini liderim, yöneticim veya astım olarak görmüyorum. Adnan Oktar da benim liderim değildir, güzel ahlakını, sevgi anlayışını, vicdan anlayışını beğendiğim, kendisini hayranlık derecesinde sevdiğim çok değerli bir dostumdur. Kendisi çok nezih bir insandır, hanımları el üstünde tutar, çok saygılıdır. “

“Peygamber efendimiz hadislerinde Türk milletinin mübarek bir millet olduğunu söylüyor ve ben de Türk milletinin mübarek bir millet olduğuna inanıyorum. İslam dünyasının lideri olacağına da inanıyorum. Benim için Mehdiyet demek, Türk Milleti demek, Türk Devleti demek, Türk Ordusu demek. Ulul emrim de Cumhurbaşkanımdır.” dedi.

Adnan Oktar’ın üzerine isnat edilen suçlar arasında yer alan şiddet iddialarının gerçeği yansıtmadığını, iftira olduğunu savunan Ebru Yılmazatila, “Kadına yönelik şiddeti savunan veya meşrulaştıran bir zihniyet, İslam ile asla bağdaşmaz. Kadına şiddet, kul hakkı ihlalidir. Adnan Bey dindar bir insandır, böyle bir şeye asla tevessül etmez, kul hakkına asla girmez.” dedi.

Yurt dışı pasaportum var. Amerika’ya gittim.

Evden çıkamadığı iddialarına Ebru Yılmazatila böyle cevap verdi:

Yurt dışı pasaportum var. Amerika’ya gittim. Seyahat özgürlüğümü Adnan Oktar veya bir başkası asla kısıtlamadı. Dilediğim yere dilediğim zamanda gittim ve giderim, özgürüm.”

Ebru Yılmaztila’nın, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı organizasyonlara destek olmak için katıldığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.