“Silivri’deki yazlık evimden arabama atlayıp, İstanbul’a Adnan Oktar’la tanışmaya gittim.”

Ayça Gökçaylar Adnan Oktar davası kapsamında tutuksuz olarak yargılanan Adnan Oktar’ın ev hapsindeki kız arkadaşlarından. Adnan Oktar ile nasıl tanıştığını Silivri Ceza İnfaz Kurumu karşısındaki duruşma salonunda yaptığı savunmasında şu sözlerle anlattı:

“Hepimiz bir kader üzere bu salondayız. Ben 24-25 yıl evvel Silivri’deki yazlık evimden arabama atlayıp, İstanbul’a Adnan Oktar’la tanışmaya gittim. 25 yıl sonra Silivri’de bu salonda beraber yargılanıyoruz. Adnan Oktar’ın iman dolu, fedakarlıklarla dolu hayatına şahit olduğumdan dolayı şeref duyuyorum. İnanın başka hiçbir yerde olmak istemezdim.

“Devletimiz kıyamete kadar baki olsun, başka da bir şey istemiyorum.”

Ayça Gökçaylar savunmasına şu sözlerle devam etti: “Hayatım boyunca tek bir suç işlemedim. Herhangi bir suça şahit olup bunu bildirmeme suçunu da işlemedim. Verilecek karardan, devletimden razıyım. Devletimiz kıyamete kadar baki olsun, başka da bir şey istemiyorum.”

Geçtiğimiz aylarda, beyin ameliyatı geçiren Ayça Gökçaylar, sosyal medya hesabından hastalığının aşamalarını, ameliyatının iyi geçtiğini, gün geçtikçe daha iyileştiğini duyurmuştu. Mahkemede, 3 kez beyin ameliyatı olduğundan ve hayatı risk taşıdığından dolayı, arkadaşları mahkeme heyetinden ilk önce onun tahliyesini talep etmişlerdi.

Biz bu ahlakı Adnan Oktar’dan öğrendik!

“3 kere hayati risk taşıyan beyin ameliyatları, ardından ciddi tedavi süreçlerinden geçtim. 3 kere öldüm, Allah’ın dilemesiyle 3 kere dirildim diyebilirim. Her dirilişimde de hayatımda en değer verdiğim, en sevdiğim insanlardan olan, hastalığımın teşhisine vesile olup bugün hayatta olmama vesile olan Adnan Oktar ve birbirinden güzel ahlaklı arkadaşlarımın yanına koştum. Burada tüm arkadaşlarımın hastalara, bana olan sevgilerini, şefkatlerini gördünüz. Herkes kendinden önce benim tahliyemi talep etti mahkemenizden. Biz bu ahlakı Adnan Oktar’dan onun vesilesiyle Kuran’dan öğrendik.”  Sözleriyle Adnan Oktar grubuna sevgisini dile getirdi.

Adnan Oktar davası, ileri bir tarihe ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.