Serap Akıncıoğlu’ndan Cevap Geldi: “Gözaltına alındığım ile ilgili haber gerçek dışıdır. “

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Adnan Oktar’ın Danimarkalı Gelini olarak tanıdığımız, Serap Akıncıoğlu’ndan gözaltına alındığı ile ilgili iddialara cevap geldi. “Gözaltına alındığım ile ilgili haber gerçek dışıdır. Bu konuda çıkan yalan haberlere karşı tekzip metnim ektedir. Bu kurgu haber hem şahsım hem de çok sevdiğim MHP’ye karşı haksız ve karalayıcı olmuştur. Kamuoyuna saygılarımla… “Akıncıoğlu, Tekzip metnini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Serap Akıncıoğlu’nun gözaltına alındığına dair haberlerin gerçek dışı olduğu anlaşıldı. “Bu haberler, samimi destek verdiğimiz MHP ile aramızı açmaya yöneliktir. Arkadaşlarımız ülkücü harekete gönülden bağlıdır. ” diyerek tekzip etti.

İşte Danimarkalı Gelin’in attığı o tweet:

SON GÜNLERDE HAKKIMDA ÇIKAN YALAN HABERLERE KARŞI TEKZİBİMDİR

Sabah Gazetesi- www.sabah.com.tr ‘de 28 Kasım 2021 tarihli  yayınında “Adnan Oktar’ın kediciği bu kez sert kayaya çarptı; Serap Akıncıoğlu’na şok!” başlıklı kamuoyunu yanıltan bir haber yayınlanmıştır. MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Sayın Arzu Karaalioğlu Hanımefendi ile yaptığımız görüşmede kendisinin polis çağırdığı ve bunun üzerine gözaltına alındığım şeklindeki haberin gerçekle bir ilgisi yoktur.

Ne yazık ki bu asparagas haber çok geçmeden bir kısım medya tarafından da benzer cümleler kullanılarak hızla yaygınlaştırılmıştır.

Öncelikle MHP İstanbul Sancaktepe İlçe Başkanı Hanımefendi ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede kendilerinden siyasi destek istediğim iddiası gerçek dışıdır. Sayın Adnan Oktar ve TBAV camiası mensuplarına açılan dava sonucunda yüzbinlerce yıllık hukuka güveni sarsan bir karar verildiği tüm kamuoyunun malumudur. Söz konusu davada yaşadığımız hukuksuzlukları anlattığım, herhangi bir yardım/destek talebinde bulunmadığım bu görüşme tam anlamıyla nezaket sınırları içinde gerçekleşmiştir. Kendisinin bu görüşme esnasında polisi arayarak şikayette bulunduğu iddiası tamamen uydurmadır. Yapılan ziyarete ilişkin binanın çok sayıdaki güvenlik kamerası kayıtları da ortada sıra dışı ya da tatsız bir durum yaşanmadığını açık şekilde doğrulayacaktır. Kayıtlardan da anlaşılacağı gibi oraya bir polis arabası gelmemiştir, herhangi bir karakol kaydım da bulunmamaktadır.

Sayın Adnan Oktar, ben ve arkadaşlarım hakkında verilen karar hukuki anlamda kesinleşmemiş olup yargılamanın devam ettiğini hatırlatmak isterim; buna rağmen haberde suç örgütü ifadesinin kullanılması masumiyet karinesine aykırılık teşkil etmekte olup hukuka aykırıdır.

Bir insanın sevip değer verdiği ve desteklediği partiye mensup insanlarla görüşmesinden, masumiyetini ve yaşadığı mağduriyetleri dile getirip bu kişilerden destek istemesinden ya da hukuk ve adaletin uygulanıp işletilmesini talep etmesinden daha doğal ne olabilir?

Özellikle Adalet Bakanından Yüksek Yargı Organlarının Başkanlarına kadar herkesin gece gündüz hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı çağrısında bulunduğu, medyanın büyük çoğunluğunun yargı çerisindeki haksız ve hukuksuz uygulamalardan şikayetçi olduğu, vatandaşlar nezdinde yargıya olan güvenin tarihin en düşük seviyesine gerilediği bir dönemde hukukun işletilmesini ve adaletin önemini dile getiren bir ziyarette bulunmuş olmam son derece doğaldır. Buradan yola çıkarak bir basın organının yalan ve önyargılı bir haber yapmayı fırsat bilmesi sadece kötü niyettir.

Kaldı ki, bu kurgu haber aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı da son derece haksız ve karalayıcı olup, MHP’yi sanki kapıları halka kapalı gibi göstermeyi amaçlamaktadır.

Bu haberin temelinde camiamızı karalayıp iftira atmanın yanında, yıllardır samimi bir destek verdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi camiası ile aramızı açmaya yönelik bir çaba olduğu da fark edilmektedir. Ancak camiamızı az çok tanıyan herkes, arkadaşlarımızın önemli bir kısmının ülkücü harekete gönülden bağlı, Kızıl Elma ve Türk İslam Birliği ülküsüne aşık, Başbuğ Türkeş terbiyesiyle yetişmiş tertemiz gençler olduklarını bilirler.

Aslen Sabah Gazetesi içerisindeki küçük bir kadro tarafından hazırlanan bu ve benzeri sevgiden tamamen uzak, kin ve nefret dolu haberin gerçeklikle ilgisinin olmadığını kamuoyuna saygı ile sunarım.

SERAP AKINCIOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.