Selena Gomez’den Mark Zuckerberg’e mektup: Nefret dolu ve ırkçı içerikleri durdur!

Ünlü şarkıcı Selena Gomez, Facebook kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg’e yazdığı mektubu kendi sosyal medya hesabında paylaştı. Gomez, “Ciddi bir sorunumuz var” diye başlayan mesajında, Zuckerberg’i, Facebook ve Instagram’daki “nefret, yanlış bilgilendirme, ırkçılık ve fanatizm”e karşı adım atmaya çağırdı.

Ünlü şarkıcı Selena Gomez, Instagram paylaşımıyla Facebook yetkililerini ırkçı içerik ve yanlış bilgilendirmelere karşı uyardığını açıkladı.

28 yaşındaki Amerikalı yıldız, Facebook kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg ile şirketin şef operasyon görevlisi Sheryl Sandberg’e gönderdiği mesajın ekran görüntüsünü Instagram hikayesi olarak takipçileriyle paylaştı.

Selena Gomez’den Mark Zuckerberg’e mektup: Nefret dolu ve ırkçı
içerikleri durdur! - 2

Facebook’un yöneticilerini, platformlarındaki “nefret, yanlış bilgilendirme, ırkçılık ve fanatizm”e karşı adım atmaya çağırdı.

Selena Gomez’den Mark Zuckerberg’e mektup: Nefret dolu ve ırkçı
içerikleri durdur! - 3

Mesajına, “Ciddi bir sorunumuz var” diye başlayan Gomez, “Facebook ve Instagram, nefret, yanlış bilgilendirme, ırkçılık ve fanatizm yayıyor. Her ikinizi de bunu durdurmak için yardım etmeye çağırıyorum” dedi.

Selena Gomez’den Mark Zuckerberg’e mektup: Nefret dolu ve ırkçı
içerikleri durdur! - 4

Gomez, Zuckerberg ve Sandberg’e, “nefret konuşmaları, şiddet ve yanlış bilgilendirme yaymaya odaklı gruplar ve kullanıcıları kapatma” çağrısı yaptı.

Yanlış bilgilendirmenin milyonlarca Amerikalının kaderini etkileyecek seçim sürecine de yansıdığını belirten Gomez, “Geleceğimiz bu seçime bağlı. Bu yıl, seçim yılı. Oy vermeyle ilgili, yanlış bilgi almaya çabalayamayız. Doğruluk kontrolü ve hesap verebilirlik olmalı. Mümkün olan en kısa sürede sizden geri dönüş umuyorum” diyerek mesajını bitirdi.

Selena Gomez’den Mark Zuckerberg’e mektup: Nefret dolu ve ırkçı
içerikleri durdur! - 5

ÜNLÜ İSİMLERDEN BOYKOT

Ünlü şarkıcının, 193 milyonluk Instagram takipçisiyle paylaştığı bu mesajın yanı sıra aralarında Leonardo DiCaprio, Michael B. Jordan, Kim Kardashian, Jennifer Lawrence ve Naomi Campbell gibi isimlerin bulunduğu ünlüler “#StopHateForProfit” (Kar uğruna nefreti durdurun) etiketini paylaşarak, hesaplarını geçici olarak askıya aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.