Rahmetli Müslüm Gürses ve Adnan Oktar’ın Unutulmayan Sohbeti

Yıl 2011… Mekan A9 TV stüdyoları ve Adnan Oktar’ın canlı yayın konuğu çok değerli sanatçımız rahmetli Müslüm Gürses…

En çok dikkat çekense o röportajda da daha sonraki yıllarda da Adnan Oktar’ın gerek arabesk müziğin efsane sesi Müslüm Gürses’e, gerek kıymetli eşi Muhterem Nur’a, gerekse diğer sanatçılara gösterdiği vefa…

Gelin 3 Mart 2013 tarihinde vefat eden, “Müslüm Baba” lakabıyla anılan Müslüm Gürses’in ölüm yıldönümünde bu açıklamaları hatırlayalım…

Müslüm Gürses’in Katıldığı Yayından

ADNAN OKTAR: Müslüm babayı bütün Türkiye çok seviyor ama biz çok çok daha fazla seviyoruz. Tevazusuyla güzel ahlakıyla sevecenliğiyle bütün Türkiye’de çok seviliyor. Ben geçenlerde bir sohbette söyledim. “Böyle bir sanatçı bir daha gelmez” dedim. Hakikaten aşkla okuyor şevkle okuyor. Yorumları muhteşem ve çok geniş bir repertuar. Olağanüstü bir durum var maşaAllah. Onun için değeri gittikçe daha çok seviliyor. Gittikçe daha çok takdir ediliyor. inşaAllah biz de o değerli Müslüm babamızı daha da hak ettiği yere getirmek için gayret edeceğiz. (29 Haziran 2011)

Vefatının 2. Yıldönümünde

ADNAN OKTAR: 3 Mart Müslüm babanın ölüm yıldönümü. Allah rahmet etsin, gani gani rahmet etsin. Allah ona cennet nasip etsin. Çok mükemmel bir sanatçıydı maşaAllah. (3 Mart 2015)

Müslüm Gürses Çok Efendi Bir Sanatçıydı

ADNAN OKTAR: Rahmetli Müslüm Gürses çok efendi, mürşit karakterli bir insandı, maşaAllah. Bizim öbür stüdyoda baktım tek başına oturuyor. Telefonla birileriyle görüşmeye çalışıyor konuşuyor falan. Ben odaya girdim, yalnızdı böyle güler yüzle karşıladı. Selamlaştık, “hoş geldiniz” dedim. Çok terbiyeli çok efendi bir insan. Bir film hazırlatmıştım ben Müslüm Gürses’in hayatını anlatan, o filmi gördü gözleri yaşardı çok hoşuna gitmişti. (3 Mart 2018)

Muhterem Nur Müslüm Baba’ya Vefa Gösterdi

ADNAN OKTAR: Muhterem Nur Müslüm Gürses rahmetlinin eşi sevgilerini iletmiş. “Yayınları izliyorum” demiş. Dua etmiş. Sağlığı için, iyiliği için Allah ona uzun ömür versin. Sağlık sıhhat versin. Allah nurunu artırsın adı gibi her yerini nur kılsın. Allah razı olsun. Babaya güzel baktı. Vefa gösterdi. Allah ondan gani gani razı olsun. Cennette de kardeş etsin. Müslüm Baba ehli velayet karakterinde bir insandı. Belki de gizli bir veliydi. Hal ehli bir insandı. Bir insanda öyle bir yetenek olmaz. İnsanüstü bir yetenek bir fevkaladelik var. Allah mekanını cennet etsin. Çok sevdiğimiz bir insandı. (28 Şubat 2017)

Muhterem Nur Vefasızlığı Sordu

MUHTEREM NUR: Değerli Hocam, ben size bir şey sormak istiyorum. Sanat dünyası ve sanat dünyasının haricinde insanların sevgi ve vefa borcu nedir? Çok merak ediyorum.

ADNAN OKTAR: Tabii, o işte bu bizim gece gündüz anlattığımız bir olay. Mesela bak rahmetli, ben hiç unutmam. Müslüm Gürses hastaneye gidiyor. Akıl almaz öfkeleniyorum, aklıma geldiğinde. “Hanım bizim para yetecek mi?” diyor. Kardeşim gazinoya gelmemişsin, pavyona gelmemişsin. Hastaneye gelmişsin. “Para yetecek mi?” Bir sanatçıya bu nasıl dedirttirilir? İnanılır gibi değil. Sonra Allah razı olsun Tayyip Hoca devreye girdi de sonradan ödendi borcu. Borç hala derdine düştüler onlar borcun. Aklıma geldiğinde kan tepeme çıkıyor. Acayip sinirleniyorum. Yaşlı başlı bir insan. Bak başı derdinde. Para yetecek mi? Parayı sayıyor. Acaba yetecek mi diye. Korkunç bir olay bu. Bak unuttular gitti. Halbuki ne kadar çok alkışlanıyordu. Ne kadar çok seviliyordu. Ki bence gelmiş geçmiş en büyük sanatçıdır, ses sanatçısıdır Müslüm Gürses. Yani üstüne sanatçı gelmedi Türkiye’de. En büyük sanatçıdır. Ben böyle bir yorumcu, böyle bir sanatçı görmedim. İlahi mevhibe, Allah’tan verilmiş bir üstünlüktü. Bak hiç lafı sözü yok. Annemizi de biz arıyoruz soruyoruz arada sırada. Halbuki o insan, değil mi hayattayken de çok sevilmesi gerekiyordu. Saygı duyulması gerekiyordu. Ben ona film hazırlatmıştım. Onun hayatını anlatan. Gözleri dolmuştu. Çok hoşuna gitmişti. Bize ziyarete gelmişti. Değer bilmek, kadirşinas olmak, vefalı olmak, sadık olmak çok önemli bir şey. Bunu gençlere unutturdular. Sevgiyi unutturdular. Robotik oldular. Ben bu kadar bir felaket, taun şeklinde, veba şeklinde dünyayı kapladığını hakikaten son zamanlarda gördüm. Varsa ne yaparız? Allah’ın izniyle yok edeceğiz. Sevgi dünyaya hakim olacak. Biz varken aksi olmaz Allah’ın izniyle. Türkiye zaten sevginin sancaktarıdır. Bizim milletimiz sevgi öğretmeni olacak. (16 Mayıs 2017)

Merhum Müslüm Gürses’in Hastanede Maddi Sıkıntı İçinde Olması Bizim İçin Ders Olmalı

ADNAN OKTAR: Müslüm Gürses hastanede diyor ki “Ya hanım bizim para yeter mi bu hastaneye?”  diyor. Çok insanın ağırına giden bir ifade bu. Çok kahredici bir ifade. Çok korkunç. Yani bir sanatçıyı bu hale getirmek inanılır gibi değil. Bak “paramız yetmez” diyor. Lokantaya gitmiyorsun, eğlenceye gitmiyorsun. “Paramız yeter mi?” diyor hastaneye. Bir düşünelim diyor yani. Sanatçılara böyle bir dert yüklenemez. Bütün hastaneler kanun çıkarılsın, elini kolunu sallayarak istediği gibi gider hastaneye. Beş kuruş da ödemeyecek. Kimliğini gösterip girecek. Yemesi içmesi dahil herşeyini hastane karşılayacak. Gelişini gidişini hepsini hastane karşılayacak ilaçlarını. Böyle şey olur mu? Bir avuç sanatçımız var. (Şubat 2015)

Kibariye’ye ve Muazzez Abacı’ya Devlet Övünç Madalyası Verilmeli

ADNAN OKTAR: Yalnız sanatçılarda devlet desteği çok önemli. Ben Tayyip Hocam’dan onu rica ediyorum. Tayyip Hocam sanatçıları seviyor ama liyakatına göre o bir heyet tarafından değerlendirilsin. Bir de sanatçının sağcısı solcusu olmaz. Hükümet hepsini desteklesin. Yani solcu sanatçıyı desteklememek çok vahim olur.      Çok büyük hata olur. Hayır muhalif de olabilir. Hükümete de muhalif olabilir. Hiç fark etmez. Bütün sanatçıları desteklemesi lazım hükümetin. Ve bütün sanatçılara mutlaka bir maaş bağlanmasında fayda var.       Tabi kıdemlerine göre derecelerine göre. Mesela Kibariye hanımefendi bence çok liyakatli bir sanatçı. Devlet övünç madalyası verilmesi lazım. Muazzez Abacı hanımefendi mesela çok yüksek liyakatlı bir sanatçı. Ona da devletin övünç madalyası vermesi lazım. (Temmuz 2018)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.