O Kedicik Mahkemede Öyle Birşey Söyledi Ki…

Adnan Oktar’ın 167’si tutuklu olan arkadaşlarından 91 kişinin tahliyesine 13 Aralık 2019 günü karar verildi. Dava dosyasında hiç bir suç unsuru bulunamadığı için ve iddiaların iftira olduğu anlaşıldığı için mahkeme tahliye kararı verdi. Peki kedicikler ve aslanlar ifadelerinde neler söyledi? Merve Büyükbayrak’ın savunmasından bazı bölümler:

“Adnan Bey’in hocalık vasfı yok. Bunu kendisi de defalarca söyledi. Bizler sadece samimi Müslümanlarız.”

“Her yerde yapılan programlarda dansözler çıkıyor onlara kimse tek söz söylemiyor.”

“Benim kendimi gizleyecek bir şeyim olamaz. Ben kendime bir lakap takacak olsam, bu niye erkek ismi olsun? Bir telefon dinlemesinde bile sözde bir kod ismiyle hitap yoktur. Benimle alay etmek için yapılan bir şeydir.”

“Çeşme’de Bodrum’da sahil kesimlerde içkisini içen, denize girip bikini giyen kişilere hitap edebilen kişi sadece Adnan Bey’dir.”

”Adnan Bey bir lider değil dolayısıyla yerine birisinin geçmesi de söz konusu değil. İddianamede benim için hiçbir delil olmadan bir İftira olarak ‘veliaht’ yakıştırması yapılmış. Bu tarikatlarda olur.”

“Biz dini değerlere çok saygılıyız. Bizim yayınlarımız Türk aile yapısını çok destekler. Milli ve manevi değerleri anlatıyoruz. Yaratılış gerçeğini anlatıyoruz.”

“Adnan Oktar kimseye talimat vermez. Bir şey isteyeceği zaman rica eder.”

“Biz Avrupa sosyetesine hitap edebiliyoruz, tüm modern kesimlere İslam’ı anlatabiliyoruz. Diyanet de Anadolu insanına İslamiyeti çok güzel anlatıyor.”

“Çeşme’de Bodrum’da sahil kesimlerde içkisini içen, denize girip bikini giyen kişilere hitap edebilen kişi sadece Adnan Bey’dir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.