Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Her öğrenciye 3GB ücretsiz internet erişim imkanı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve EBA Akademik Destek’ tanıtım toplantısına katıldı. Önemli açıklamalarda bulunan Selçuk, “Her öğrencimize tüm operatörlerden aylık 3 GB ücretsiz erişim imkanı sunuldu. Türkiye’nin neresinde olursa olsun öğrencilerimizin telefonu çeksin yeter, bu eğitimlere ulaşabilecekler. Kısa bir süre önce öğrencilerimizin sırasına çıkarma yapıştırdık. İşin özeti ‘Eğitimde fırsat adaleti.’ Benim fırsatım yok, öğretmenim yok, mekanım yok diy bir şey yok. Artık isteyen her öğrencinin eğitime ulaşmasıyla ilgili alt yapıyı kurduk. Benim hayallerimden bir tanesiydi bu hayallerime ulaşmak benim için çok önemli” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “2023 Eğitim Vizyonunda ısrarla vurguladığımız, okullar arası fırsat adaletini sağlama konusu çok önemli. Artık isteyen her öğrencinin eğitime ulaşmasıyla ilgili alt
yapıyı kurduk. Benim hayallerimden bir tanesiydi bu hayallerime ulaşmak benim için çok önemli” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, dijital eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) yeni dönem tanıtımını gerçekleştirdi. ‘Eğitimde Fırsat Adaleti’ çerçevesinde hazırlanan ve tümüyle yenilenen EBA’nın içeriği etkileşimli ders okul anlatımları kitapları, ders anlatım videoları, sınavlar ve uygulamalar ile yeniden güncellendi. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan EBA, öğrencilerin ve öğretmenlerin duydukları birçok ihtiyaca da karşılık vermeye devam edecek. Yenilenen modern ve sade kullanıcı ara yüzü ve akıllı özellikleriyle yeni EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyondan fazla öğretmen ile velilerin kullanımına açıldı.

Yeni EBA okul öncesinden başlayarak öğrencinin 12’nci sınıfa kadar öğrenme yolculuğuna eşlik edecek. EBA, öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerin de öğrenme yolculuğuna eşlik eden bir yaklaşımla; bin 600’den fazla ders ve 20 binin üzerinde zengin, güvenilir ve etkileşimli içerik sunuyor. Öğrencinin performansına göre bir içerik önerme sistemi bulunan Yeni EBA, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı ve kişiye göre özelleşmiş bir ara yüz seçeneği sunuyor. Öğrenciler; yaklaşan sınav ve etkinliklerini EBA takvimlerinden görebilecek, arkadaşlarıyla bir sosyal paylaşım alanı kurabilecek, içerisindeki oyunlaştırma sistemi ile puan ve arma kazanarak öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirebilecek. Öğrenciler, katıldıkları sosyal faaliyet belgelerini de EBA üzerinden sunabilecek. Sosyal ve akademik birikimlerini EBA portfolyo içeriğinde sergileyebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.