Mesut Özil’den Azerbaycan paylaşımı

Futbol kariyerine İngiltere’de devam eden Mesut Özil, Azerbaycan’a destek mesajı yayınladı.

İngiltere ekibi Arsenal’da forma giyen Mesut Özil, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek verdi.

Mesut Özil'den Azerbaycan paylaşımı - 2

Mesajında “Tek millet, iki devlet” ifadesini kullanan Mesut Özil şu ifadeleri kullandı: “Tüm dünya, Dağlık Karabağ bölgesinin yasal ve uluslararası anlamda Azerbaycan’ın bir parçası olduğu ve yasa dışı bir şekilde işgal edildiği gerçeğinin farkına varmalı.”

Mesut Özil'den Azerbaycan paylaşımı - 3

“Mart 2008’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü kabul eden ve Ermeni güçlerinin çekilmesi gerektiği konusundaki kararı onayladı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararının geçerli olduğunu ve herkes tarafından tanınması gerektiğini hatırlatmak isterim.”

Mesut Özil'den Azerbaycan paylaşımı - 4

Barış ortamının sağlanması gerektiğini vurgulayan Özil, “Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki silahlı çatışmaların ciddi anlamda endişe verici olduğu, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiği yönünde Birleşmiş Milletler başta olmak üzere çoğunluğun paylaştığı düşünceyi destekliyorum.”

Mesut Özil'den Azerbaycan paylaşımı - 5

Barışı destekleyelim, tek bir şiddet eyleminin olmadığı daha adil bir gelecek için çalışalım. İki taraftan da yaşanan ölümler herkesin kaybıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.