Meltem Daban en büyük ateist platformunda gözaltı, tutukluluk süreçlerini anlattı ve haklarındaki iddialara cevap verdi. İşte çok konuşulacak o sohbet!

Geçtiğimiz günlerde Adnan Oktar davası kapsamında tahliye olan Meltem Daban büyük ateist platformlarından biri olan GİG TV’de röportaja katıldı. Binlerce takipçisi olan kanalın youtuberı İbrahim Atabey ve Adnan Oktar’ın bayan arkadaşı Meltem Daban cezaevi süreçleri ve Adnan Oktar grubu hakkında bir sohbet gerçekleştirdi. İşte çok konuşulacak o sohbet!

O konuşmadan bir bölüm:

MELTEM ARIKAN: İbrahim Bey, ben 48 yaşındayım. Yaklaşık 30 yıldır Adnan Oktar beyi tanıyorum. Özel Dost Koleji’nde eğitim gördüm. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda eğitim gördüm. Yıllar boyunca reklam sektöründe çalıştım. Editörlük yaptım. Çeşitli gazetelerde yazılarım yayınlandı. Sosyal hayatın içinde olan, Allah’ı seven, dindar bir insanım. Adnan Oktar beyi de Allah’ı çok sevdiği için, güzel bir din anlayışı olduğu için, temiz ahlaklı bir insan olduğu için ve vicdanına güvendiğim için çok seviyorum. Yani Adnan Bey ile benim aramdaki ilişki, iki insan arasında olabilecek en yakın dostluk ilişkisi, en yakın arkadaşlık ilişkisi… Ben ahirete inanan bir insan olarak sonsuzluğa kilitlenmiş bir arkadaşlık, kardeşlik ilişkisi… Gerçekten samimiyetine güvendiğim bir insan, vicdanına, aklına, dürüstlüğüne, ince düşüncesine, sanat sevgisine, her şeyine güvendiğim, yanında çok rahat ettiğim, çok huzur bulduğum bir insan. Siz de bahsettiniz şimdi, İslam inancı farklı olan insanlara karşı sevgisine çok güvendiğim, deist olsun, ateist olsun, herkesi sevecenlikle karşılamasına çok güvendiğim, dünyaya sevgiyle yaklaştığı için çok güvendiğim, çünkü dünyada insanlar birbirlerini sevmiyorlar. İnsanlar çok yalnız yaşıyorlar. Çok mutsuz yaşıyorlar. Umutsuzluk içinde bencil bir dünya içinde mutlaka bencil olması gerektiğine inandıkları bir sistem içerisinde boş yere kendilerine acı çektiriyorlar. Adnan Bey’in de gönlü çok zengin, ruhu çok zengin, aklı çok zengin ve sevmeyi çok güzel bilen bir insan. Dünyaya sunduğu mantık da barış olsun, sevgi olsun, dostluk, kardeşlik olsun, dünya hepimize yeter. Yani bu güzellikler hepimize yeter, bu nimetler hepimize yeter. Birbirimize destek olacak şekilde, birbirimizin güzelliklerine teşvik edecek şekilde, öne çıkaracak bir şekilde güzel bir dünya olsun istiyoruz. Ben Adnan Bey ile ilk tanıştığımda, Adnan Bey’i, dini bilmiyordum. İslam’a da mesafeli bir ailede yetiştim.

SUNUCU: İsterseniz şöyle yapabilir miyiz Meltem hanım. Siz Adnan Bey ile ne kadar süredir tanışıyorsunuz mesela, sizin için konuşursak.

MELTEM ARIKAN: 1990 yılı idi ben Adnan Bey ile tanıştığımda.

SUNUCU: Ooo

MELTEM ARIKAN: 30 yıl olmuş Allah’a çok şükür, hayatımın en güzel yıllarını Adnan Oktar ile birlikte geçirdim. İlk tanıştığımda ben Adnan Oktar’a şunu sormuştum, İslam’ı bilmeyen bir insan olarak: “Siz dünya için ne istiyorsunuz, yani amacınız nedir, hayattaki varlık amacınız nedir?” diye sormuştum. Adnan Bey’in bana söylediğini hiç unutmam. Şöyle demişti bana, “Allah Kuran’da insanlardan affedici olmalarını, merhametli olmalarını, sevgi dolu olmalarını, akıllı, vicdanlı, itidalli olmalarını istiyor. Ben de bu ahlak tüm dünyaya hakim olsun istiyorum.” Demişti. Bu ideal, benim çok gönlüme yatan bir ideal oldu. Çünkü benim yaşadığım ortamda insanların bencillikleri, maddiyatçılığın ön planda olduğu, insanların birbirlerini farklı şekillerde yıpratmaya çalıştıkları bir ortam içinden geliyorum. Sevgi, en azından sevgi idealinin olması çok hoşuma giden bir ideal oldu. Sonra Adnan Bey vesilesi ile Kuran’ı okumaya başlayınca bunu ben de kendim gördüm. O günden beri kendi inancıma uygun bir şekilde, Kuran’dan anladığım şekilde, peygamberimizin ahlakından gördüğüm şekilde dine uygun yaşamaya çalışıyorum. Herkesin de inancında hür olduğuna inanıyorum. İsteyenin Kuran’dan ne kadar anlıyorsa o kadar dini yaşadığı, özgür, güzel, sanat dolu, cıvıl cıvıl bir hayat olsun istiyorum.

1 thought on “Meltem Daban en büyük ateist platformunda gözaltı, tutukluluk süreçlerini anlattı ve haklarındaki iddialara cevap verdi. İşte çok konuşulacak o sohbet!

  1. İbrahim kral güzel bir röportaj yapmış kanalın milyonlar olsun dostum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.