Matrix 4 Geliyor: Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss Yine Başrollerde

Bir döneme damgasını vuran Matrix, yeni bir film ile sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Dördüncü filmde başrollerde yine Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss olacak.

Keanu Reeves ‘Neo’, Carrie-Anne Moss da ‘Trinity’ karakterlerini canlandıracak.

BBC Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre, Warner Bros ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan filmin yönetmeni ve senaryo yazarı, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden Lana Wachowski olacak.

Matrix 4’ün doğrudan bir ‘devam filmi’ olup olmadığı ise açıklanmadı.

Warner Bros sadece filmin “Matrix dünyasında geçeceğini” duyurmakla yetindi. Matrix 4’ün ne zaman çekileceği ve vizyona gireceği ise henüz bilinmiyor.

“Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik” kavramı etrafında şekillenen Matrix serisinin ilk filmi 20 yıl önce çekilmişti.

ABD’de bu ay filmin özel gösterimlerle yeniden vizyona girmesi planlanıyor. Matrix serisinin üçüncüsü olan “The Matrix Revolutions”, 2003 yılında dünyada aynı saatte gösterime giren ilk film olmuştu.

3 film dünyada toplam 1 milyar 600 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti “Matrix Revolutions” filminin sonunda insanla makine arasındaki savaş hassas bir çözümle son bulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.