Mahkemede o bayanlar konuştu: “Adnan Bey’den her zaman sevgi, saygı ve merhamet gördüm.”

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen Adnan Oktar davasında, ev hapsiyle tahliye olan bayanlar mahkemede konuştular. Şiddet, cinsel taciz iddialarını reddeden bayanlar, “Adnan Oktar’dan sevgi gördük” dediler. İşte o savunmalardan bazıları:

Damla Pamir: “Adnan Bey’den asla şiddet ve baskı görmedim. Görseydim hakkımı arardım. Adnan Bey’den her zaman sevgi, saygı ve merhamet gördüm.”

Tülay Kumaşçı: Sayın Adnan Oktar’ın sevgi anlatımından çok etkilendim. Kendisiyle görüşme kararı aldıktan sonra ondan hiç ayrılmadım, çok güzel bir hayat yaşadım, sevgi dolu.

Didem Rahvancı: “Söylediklerinin hiçbirini kabul etmiyorum. Sayın Adnan Oktar’dan asla şiddet, kötü söz, en ufak taciz görmedim. Adnan bey sevgi insanıdır, kimseye de kıyamaz.”

Serap Akıncıoğlu: Ebru A.‘nın bahsettiği rezaletlerin hiçbiri yaşanmadı. Bahsettiği gibi bir ahlaksızlığı istesem, eski yaşantımda kalırdım. Sn. Adnan Oktar’in bulunduğu her ortamda sevgi, saygı ve güzel ahlak hakimdir. Adnan bey’in yanında asıl özgürlüğüme kavuştum. Çünkü eskiden herkesi razı etmek vardı, çok yorucuydu. Şimdi ise sadece Allah‘ı razı etmek için yaşıyorum.

Alev Babuna: Adnan Bey’i çok severiz, gördüğüm en fedakar, en sevgi dolu insandır. Herkes Sn. Adnan Oktar’ın yanına gelmek, tanışmak ister. Hiç kimse onun yanından ayrılmak istemez.”

Gülşah Güçyetmez: Adnan Bey’den asla talimat almadım, baskı görmedim, şiddet görmedim. Adnan Bey’den her zaman sevgi, saygı ve merhamet gördüm. Her zaman arkadaşlarımın iyiliğini düşünürdü. Adnan Bey’i canım gibi seviyorum, asla iftira atmam.

Görkem Erdoğan: “İngiltere’de eğitim gördüm ve 17 yaşından beri yalnız yaşıyorum. Şiddet görmüş olsam hakkımı ararım, asla susmam. Ayrıca babam asker. Babamdan yardım isterim. Adnan Bey’den her zaman sevgi, saygı ve merhamet gördüm.”

Serap Akıncıoğlu: Kimse irademi fesada uğratamaz. Yaptığım ilmi çalışmaları sevgi ile yaptım. Sn. Adnan Oktar beni cehennem çukurunun yanından kurtardığı için Allah ondan razı olsun.

Esra Saraçoğlu: “Cezaevinden çıkabilmek için bizlere tek seçenek sunuldu, Adnan Bey’e iftira atmak. Adnan Bey’den hep sevgi gördüm. Ölene kadar cezaevinde kalsam yine de iftira atmam. Ölsem, toprak olsam hücrelerim yine Adnan Bey’i bulur.”

Eda Babuna: “Sn. Adnan Oktar tanıdığım en şefkatli, en temiz insandır. İftiracılar toplumun asla kanaat getirmeyeceği, anormal, çok çirkin yalanlar söylüyorlar.”

Aslı Efeoğlu: “Ayça P. cezaevinden çıkamayacak diye çok korkmuştu. Kendini kurtarabilmek için iftira attı. Bu iftiraları asla kabul etmiyorum. Adnan Bey hepimizin iyliği, sağlığı, mutluluğu için çaba harcar.”

Yasemin Kiriş: Sn. Adnan Oktar’dan her zaman hayra ve güzele davet gördüm. Adnan Bey asla şiddet ve baskı uygulamaz. Ben zaten kaba sözlere gelemem. Baskıcı bir ortam olsaydı Adnan Bey’in yanında yıllarca kalmazdım.

Meltem Daban: Sn. Adnan Oktar’ın yanında tüm hanımlar çok mutludur. Mutluluğun olduğu bir yerde ise asla şiddet yoktur.

Sibel Yılmaztürk: Ben Sn. Adnan Oktar’dan hiçbir zaman şiddet, eziyet, baskı görmedim. Kadınlara bu kadar değer veren, sevgi gösteren bir insanın bunu yapmasına Türkiye’de kimse inanmaz zaten.

Ebru Selin Barutçu: Yıllardır Adnan Bey ve arkadaşlarımla beraberim. Hiçbir kimse tarafından hiçbir zaman ne eleştirildim ne de hakarete uğradım.

Ayşe Koç: “Adnan Bey’in yanında hiçbir zaman zorla tutulmadım. Çok sevdiğim için kendi isteğimle yanında kalıyorum. Bulunduğum yer de gizli saklı bir yer değil. Stüdyodayız. Babam da gelirdi. Hatta beraber fotoğrafımız da var.

Aslıhan Hantal: “Ben Sayın Adnan Oktar’dan Allah’ı doğru tanımayı, gerçek İslam’ı samimi bir insan olmayı öğrendim. Onunla olduğum her an için Allah’a şükrediyorum.”

Burcu Çekmece: 30 senedir Sn. Adnan Oktar’ın arkadaşıyım. Bu süre boyunca suça dair en küçük bir eylem ya da konuşmaya şahit olmadım. Üniversite eğitimimi de başarıyla tamamladım. Güya eğitim hakkının engellenmesi kesinlikle doğru değildir.

Dava, sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ederken 91 sanığın tahliyesine karar verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.