Koyu cilt lekelerinizden kurtulmak için evde deneyebileceğiniz 5 doğal mucizevi karışım

Cildinizde beliren koyu lekeler; çevresel kirliliğin, aşırı güneş ışığına maruz kalmanın, sağlıksız beslenmenin, kimyasal ürünlerin kullanımının, hamileliğin, yaşlanmanın veya sadece genetik faktörlerin sonucu olabilir. Peki bu lekelerden nasıl kurtulabilirsiniz? İşte ciltteki koyu lekeler için evde deneyebileceğiniz 5 doğal mucizevi karışım…

Muz ve Limon

Olgun bir muzu püre haline getirin ve içerisine az bir miktarda limon suyu ekleyin. Macun kıvamına ulaştığında, bu karışımı doğrudan koyu lekelerin oluştuğu bölgeye uygulayın ve otuz dakika bekletin. En iyi sonuçlara ulaşabilmek için, bu tedaviyi her gün uygulamanız gerekmektedir.

Aloe Vera

Aloe Vera bitkisinin yapraklarından elde edebileceğiniz jelden bol miktarda alın ve doğrudan etkilenmiş bölgeye, nazikçe masaj yaparak uygulayın. En iyi sonuçlara ulaşabilmek için jeli durulamadan önce en az yarım saat cildinizde bekletmelisiniz.

Limon Suyu

Bir limonun suyunu sıkın ve pamuğu batırarak etkilenmiş bölgelere kuvvetlice uygulayın. Limonda bulunan sitrik asit, cildin ölü derilerden arındırılabilmesine yardımcı olmaktadır. En iyi sonuçlar için, bu tedaviyi her gün uygulamanızı tavsiye ederiz.

Soğan

Bir parça soğanı kesin ve doğrudan etkilenen bölgeye nazik ve dairesel hareketlerle uygulayın. Ilık su ile durulamadan önce soğan suyunu cildinizde yarım saat kadar bekletin. Soğan cildinizde çok da hoş olmayan bir koku bırakabilir, dolayısı ile duruladıktan sonra güzel kokulu bir sabun ile yıkamanızı tavsiye ederiz

Papaya

Etkilenmiş olan bölgeleri bir parça papaya kabuğu ile ovalayın ve meyvenin suyunu yaklaşık yirmi dakika kadar cildinizde bekletin. Ardından soğuk su ile durulayın ve bu tedaviyi haftada en az dört defa uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.