Koronavirüs İngiliz Kraliyet Ailesine sıçradı

KORONAVİRÜS İNGİLİZ KRALİYET AİLESİNE SIÇRADI

– Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu 71 yaşındaki Veliaht Prens Charles’in koronavirüs testi pozitif çıktı. Aynı zamanda Galler Prensi de olan Charles’ın semptomlarının düşük seviyede olduğu, sağlık durumun ise iyi olduğu belirtildi. Buckingham Sarayı ise, Kraliçe II. Elizabeth ile oğlunun en son 9 Mart’ta görüştüğünü ve Kraliçe’nin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu duyurdu.

KRALİÇE ELIZABETH 18 YIL SONRA ULUSA SESLENECEK

Koronavirüs salgınının kraliyet ailesine kadar ulaştığı açıklanırken, Kraliçe Elizabeth’in de bugünlerde Britanya halkına sesleneceği bildirildi. People dergisinin kraliyet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, 68 yıllık hüküm süresi boyunca sadece üç kez ulusa sesleniş konuşması yapan Elizabeth’in salgın günlerinde dördüncü kez halka seslenmesi bekleniyor. Konuşmanın tarihine ilişkin net bir bilgi bulunmuyor. Kraliçe Elizabeth son olarak 2002 yılında annesi hayatını kaybettiği zaman bir ulusa sesleniş konuşması yapmıştı.

Dünya genelinde 19 bin 752 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı da 440bin 321’e çıktı. Hastalığa yakalanan ve iyileşenlerin sayısı ise 112 bin 15…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.