Kıral Mobilya’nın sahiplerinden Yüksel Kıral’ın kızı:”Tutuklu olduğum için babamın cenazesine dahi katılamadım.”

Türk mobilya sektörünün öncülerinden ve Kıral Mobilya’nın sahiplerinden Yüksel Kıral, geçtiğimiz yıl 26 Mayıs 2019 tarihinde vefat etmişti. O tarihte Adnan Oktar davası kapsamında Eskişehir Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Elif Kıral, babasının cenazesine  dahi katılamadığını ve bu süreçte yaşadıklarını şu çarpıcı sözlerle açıkladı:

“Hakkımızdaki iddiaları destekleyen tek bir somut delil bulunmayan ve yalnızca husumetli müşteki beyanlarına dayandırılan bu dava sürecinde, 26 Mayıs 2019 tarihinde canım babamı kaybettim. O sırada Eskişehir Kapalı Cezaevi’nde bulunuyordum; cenazeye dahi gidemedim. Son dönemlerinde, son nefesinde, en azından cenazesinde babamın yanında olmak isterdim. Ne var ki bu dünya imtihan dünyası; elbette imtihanlarla karşılaşacağız. Ben Allah’ın yarattığı kaderden sonsuz razıyım.

Canım babamı tanıyanlar bilir; çok nezaketli, çok kibar, kaliteli, değerli bir insandı. Türk mobilya sektörünün öncüsüydü. Bu ülkeye büyük hizmetlerde bulundu. Çok hayırseverdi. Ailesinin yanı sıra onun hep çok seveni vardı. Hepimiz onu çok özledik. Allah ondan razı olsun, Allah mekanını cennet kılsın inşaAllah. Resimlerde görülen annem babamın son anına kadar sevgisiyle, ilgisi şefkatiyle hep yanında oldu. Allah senden de razı olsun annem.
Benim dışımda birçok arkadaşım cezaevinde bulunduğumuz süre zarfında birinci derece yakınını kaybetti. Esma, Elvan ve Nuri annelerini; Müge ablasını; Serap ve Noyan da babalarını kaybettiler. Allah hepsine cennet nasip etsin, Allah hepsine rahmet etsin inşaAllah.


Camia olarak bizler Allah korkumuz gereği hiçbir zaman suç işlemediğimiz gibi, her zaman Allah rızası için vatan millet uğruna gayret ettik. Allah, samimiyeti karşısında Sayın Adnan Oktar’a karanlık ideolojilere karşı yürüttüğü fikri mücadelesinde sayısız başarı nasip etti. Vatanı milleti bölmeye çalışan ve gayri hukuki yollarla faaliyetlerimizi durdurarak başarılarımızın önüne geçmeye çalışan bazı mihraklar bilmeliler ki, daha önce de bizleri ayırmaya, faaliyetlerimizi engellemeye çalışanlar olmuştu. Ama hiçbir şekilde bunu başaramadılar. Baskı, tehdit, şantaj; hiçbiri bizi ayrımaya, Türk-İslam davamızdan vazgeçirmeye yetmedi, yetmez. Ne birbirimizden vazgeçeriz, ne de Türk-İslam Birliği davamızdan; evelAllah, inşaAllah…”

Elif Kıral, şuan Adnan Oktar davası kapsamında, tahliye olan bayanlar arasında yer alıyor.

Yüksel Kıral

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.