Kedicikler Koronavirüs önlemlerini nasıl anlattı?

Adnan Oktar davası kapsamında elektronik kelepçe ile ev hapsinde olan Adnan Oktar’ın arkadaşlarından Ayşe ve Nilüfer Koç kardeşler evlerini Haber Global’e açtı.

Kediciklerden Ayşe Koç ve Nilüfer Koç mahkemedeki iddialara cevap verirken, öte yandan Koronavirüse karşı nasıl önlem aldıklarını anlattılar.

Kapı girişinde ve her odaya asılı ultraviyole lambalarıyla Koronavirüse karşı önlem aldıklarını anlatan Ayşe Koç, devam eden davalarının seyri hakkında da soruları yanıtladı. 1,5 yıl Kandıra F Tipi ve Silivri Cezaevinde kalan Ayşe Koç, iddiaların aksine Adnan Oktar’ın kendi üzerine hiç bir mal varlığı olmadığını da söyledi.

Nilüfer Koç “Biz 4 kardeş bu camianın içerisindeyiz, bizlere ve Adnan Oktar’a atılan iddiaların tamamı yalan” diyerek, Adnan Oktar’a yönelik suçlamaları reddetti.

Nilüfer Koç

Ayşe Koç, “Adnan Oktar’ı 20 yılı aşkın süredir tanıyorum. Onun sevgisine ve merhametine hayatım boyunca şahitlik ettim.” derken, kızkardeşi Nilüfer Koç da iyi bir eğitim aldıklarını, iş hayatının içerisinde olduklarını ve kendilerine atfedilen suçlamaların hayatın olağan akışına aykırı olduğunu, suçlamaların asılsız olması nedeniyle masumiyetlerinin kısa süre içerisinde ispatlanacağını söyledi.

Adnan Oktar ve Koç kardeşler

Kendi özgür iradeleriyle hareket ettiklerinin ve herhangi bir zorlama veya baskıya asla maruz kalmadıklarının altını çizen kardeşler, tüm iddiaların yalan olduğunu ve Adnan Oktar’ı çok sevdiklerini söylediler.

Koronavirüs nedeniyle Adnan Oktar davası kapsamındaki tüm duruşmalar başka bir tarihe ertelenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.