Kediciğin herkesi hayrete düşüren ameliyatı

Aylarca hasta olarak tutuklu bulunan Ayça Gökçaylar tahliye olur olmaz ameliyata alındı. Kedicik geçirdiği ameliyatı “mucize” olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Adnan Oktar davasında tahliye olarak ev hapsine çıkan kedicik, beyin ameliyatı olduğunu sosyal medyadan duyurdu. “60-70 profesörün bu temizlenemez dedikleri tümör, bütünüyle temizlenmiş İnşaAllah MaşaAllah Elhamdülillah.” diyerek ameliyatını detaylarıyla anlattı. Amerikan Portshmouth Üniversitesi’nden mezun olan Ayça Gökçaylar, sosyal medya hesabından hastane odasından fotoğrafını paylaşarak şu sözleri dile getirdi:

“Hastane odamdan…
Tertemiz vicdanlı canım arkadaşlarım Rabbim dualarınız vesilesiyle benim üzerimde bir mucize yarattı. Benim için dua eden tanıdığım tanımadığım herkesten Rabbim gani gani razı olsun.
Hastalığım da bana Allah’tan bir hediye idi, şimdi tümörün tamamen temizlenmesi de Rabbim’in bana bir hediyesi oldu İnşaAllah MaşaAllah Elhamdülillah. Benim geçmişte yaşadıklarımı bilmeyenler Allah’ın bana bahşettiği mucizesini anlayamayabilirler o yüzden size kısa da olsa hastalığımla ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. Yani bilin ki “Mucize” derken gelişigüzel, öylesine kullanmıyorum bu kelimeyi estağfirullah. Allah hakikaten bir mucize yarattı.
Ben 20 yıldır beyin tümörü gibi ağır bir hastalıkla imtihan oluyorum. Daha evvel 3 kere beyin ameliyatı oldum. İlk ameliyatımı dünyanın en iyi beyin cerrahı yaptı ki bu beyin cerrahı şu an yeryüzünde yaşayan bütün beyin cerrahlarının hocası konumunda olan bir doktor. 3 ameliyatımda da tümör temizlenemedi. Çünkü tümör, birçok hayati sinirimi sarmış, sinirler üzerine yapışmış ve doktorların benim anlayacağım bir dille söylemelerine göre adeta sinirler üzerinde kemikleşmiş vaziyette idi.

Tümör tam temizlenememekle birlikte büyüyen bir tümördü. O yüzden düzenli takip ediliyordu.
20 yıldır yaklaşık 80 kere beyin MR’ına girmişimdir. Her MR filmimi hem Avrupa hem Amerika’da takip eden yaklaşık 60-70 beyin cerrahı profesörün ortak bir görüşü vardı: “tümörün temizlenemez, temizlenmeye kalkılırsa sakat kalırsın, felç geçirmen kaçınılmaz”. Ve ben geçmişte olduğum 3 beyin ameliyatımda, aynen bu doktorların söylediği gibi tümör temizlenemeden, sadece büyüyen tümörün bir kısmı alınarak çıktım ameliyatlardan.
Herbirinizin bildiği gibi, 4. beyin ameliyatımı olmak üzereyken, diğer tüm arkadaşlarım gibi hiçbir suçum olmadığı halde bize kurulan bir kumpas sonucu cezaevine girdim. Tutuklanmadan birkaç hafta evvel Haziran 2018’de doktorumla görüştüğümde artık ameliyat olma vaktim geldiğini söylemişti. 11 Temmuz 2018’de, gözaltına alındığım o gün doktora ameliyat tarihi almaya gidiyordum. Polis beni gözaltına aldığında elimde beyin MR’larım vardı. Süreci biliyorsunuz, 18 ay cezaevinde kaldım. Tedavim bu kadar vakit gecikince hastalığım iyice ilerledi. Cezaevinde hastalığıma bağlı olarak (cezaevi koşullarını ve üzerimizdeki baskıları bir kenara bırakıyorum) oldukça zorlu günler geçirdim. Emniyette ifadem alınırken bana, “ağır bir hastalığın var, Adnan Oktar’dan şikayetçi olursan, hemen serbest kalırsın, böylece çıkıp tedavini olursun” dendi. Ben Allah’tan korkan, vicdanlı bir insanım. Ölürüm de asla böyle bir vicdansızlık yapmam, masum bir insana kendimi cezaevinden kurtarmak için iftira etmem dedim. Hastalığım yüzünden her an felç geçirme riskim vardı. Bunu bilerek, göze alarak cezaevine girdim. 18 ay cezaevinde o zorlu şartlarda bu ağır hastalıkla kaldım ama Allah’a şükür vicdanım rahattı. “Allah için adaleti (hakkı) ayakta tutun ve adaletle şahitlik eden kimseler olun!…” (Maide Suresi, 8)

Tahliye olur olmaz doktora gittim. Yeni bir MR filmi çektirdim. Yine raporlarımı Avrupa ve Amerika’daki doktorlarıma gönderdik. Ve yine tamamı, tümörün tamamının çıkarılmasının imkansız olduğunu, tümörün çok çok büyüdüğünü, ameliyat risklerinin arttığını söylediler. Kalıcı felç olmasa da geçici felç yaşayacağımı söylediler.
Ben cezaevinde kaldığım süre boyunca Rabbim’e inşaAllah çok güzel bir sabır göstererek tevekkül ettim. Rabbim Sen ne yaratırsan ben razıyım, yeter ki Sen benden razı ol, ahiretim için en hayırlı ne ise onu yarat dedim. Hergün hastalığımın alametleri artıyordu dolayısıyla cezaevi şartlarında kalmam çok zorlaşıyordu ama o zorluk arttıkça, ben inşaAllah Allah katında alacağım sevabı düşünüyordum ve mutluluktan içim içime sığmıyordu. Rabbim ne yaratırsa razıydım ama benim tevekkülüme sabrıma ve tüm mümin kardeşlerimin dualarına karşılık Allah bana böyle bir hediye, mucize verdi. Tümörün tam temizlenmesine beni ameliyat eden doktorlar bile çok şaşırdılar.

 3 seferdir hiç temizlenemeyen, 60-70 profesörün bu temizlenemez dedikleri tümör, bütünüyle temizlenmiş inşaAllah MaşaAllah Elhamdülillah. Allah hiçbirşeyi sebeplere bağlı yaratmıyor. Rabbim “ol” derse herşey oluyor. Olmaz diye hiç birşey yok. Bizim bu mahkeme süreci de öyle. Tüm tuzaklar Rabbim’in “ol” demesiyle bozulacak. Allah müminlerin aleyhine asla yol vermez. Allah samimi dürüst kullarına mutlaka yolunu açar. Ahiret sevabımız için özel yaratılmış bir süreci yaşıyoruz. Tertemiz iffetli mümin kardeşlerime akıl almaz iftiralar atıldı. Atılan iftiralar, hakaretler, karalamalar, yapılan saldırılar, haksızlıklar ne kadar büyük ve şiddetli olursa olsun Allah müminleri her zaman temize çıkaracak, onların masum, suçsuz, tertemiz, iffetli, güzel ahlaklı insanlar olduğunu herkese gösterecek. Bu Allah için çok kolay. Rabbim’e sonsuz şükürler olsun, mümin kardeşlerimin bereketiyle, dualarıyla hiçbir araz olmadan, tam şifaya kavuşturdu Rabbim beni. Şimdi 3 ay boyunca istirahatle geçecek bir tedavi sürecim var. Ameliyattan çıkar çıkmaz elektronik kelepçemi de apar topar gelip taktılar sağolsunlar. O eksiğimiz de tamamlandı ? Allah’a şükür sevabım da inşaAllah daha çok oluyordur. Şimdilik bu kadar yazabiliyorum ama inşaAllah elimden geldiğince durumumla ilgili bilgi paylaşacağım sizlerle. Herbirinizi Allah için çok çok fazla seviyorum. Rabbim bizleri dünyada da ahirette de ayırmasın inşaAllah. Allah’a emanet olun.” Ayça Gökçaylar tahliye olduktan sonra evde ailesiyle, duruşmaya katılırken arkadaşlarıyla Silivri’de çektirdiği fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşıp onlara karşı olan sevgisini dile getirip hala hapishanede olan arkadaşlarını da çok özlediğini duyurmuştu. Adnan Oktar davası etkin pişmanlıktan yararlananların ifadelerinin alınmasıyla devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.