Kandıra cezaevinde tutuklu bulunan Merve Büyükbayrak : “Dans meraklısı değiliz.”

Adnan Oktar davasında 3 yıldan fazladır cezaevinde tutuklu olan kimi sanıklar mahkemede savunmalarını tek tek yaparak, haklarındaki iddialara yanıt vermişlerdi.

“Bize kimse ‘Siz ayrılın, Adnan Oktar’dan ayrılın’ demesin.”

Hakkındaki iddiaların hiç birini yanıtsız bırakmayıp, iftira olduğunu delilleriyle sunan ve halen Kandıra Cezaevinde tutuklu bulunan sanıklardan, Merve Büyükbayrak, birbirlerini çok sevdiklerini şöyle dile getirdi. “Biz birbirimizi seviyoruz. Bir arada olmayı seviyoruz. Bir arada bulunmamız suç değil, eğlenmemiz suç değil. Tek isteğimiz bize kimse “Siz ayrılın, siz Adnan Oktar’dan ayrılın” demesin, biz bunu yapamayız, haram olur. Allah birlik olun diyor ayette.”

Ayetle hatırlatma yapan Büyükbayrak, A9 TV yayınlarında neden modern biz çizgide yayın yaptıklarını da mahkeme heyetine şu sözlerle anlattı: “Dini bir grup değiliz, dindar arkadaş topluluğuyuz. Biz milli manevi değerlere çok titiziz. Mukaddesata çok saygılıyız.”

“Her yerde yapılan programlarda dansözler çıkıyor onlara kimse tek söz söylemiyor. Biz dini değerlere çok saygılıyız. Bizim yayınlarımız Türk aile yapısını çok destekler. Milli ve manevi değerleri anlatıyoruz. Yaratılış gerçeğini anlatıyoruz. Biz Avrupa sosyetesine hitap edebiliyoruz, tüm modern kesimlere İslam’ı anlatabiliyoruz. Diyanet de Anadolu insanına İslamiyet’i çok güzel anlatıyor. Çeşme’de, Bodrum’da, sahil kesimlerde içkisini içen, denize girip bikini giyen kişilere hitap edebilen kişi sadece Adnan Bey’dir.

“Dans meraklısı değiliz.”

Merve Büyükbayrak, dans meraklısı olmadıklarını bunu sadece bir TV programı olarak yaptıklarını ve  “Böyle yaşıyorsanız dini yaşayabilirsiniz” imajı vermek için yapıldığını, Atatürk’ten, Sayın Cumhurbaşkanımız’dan, Sayın Binali Yıldırım’dan örnekler vererek açıkladı.  İşte savunmasındaki o ifadaler:

“Cumhurbaşkanımız meyhanelere gidiyor, oradaki halk ile konuşuyor. İşi olduğu için gitmiyor. Oradaki halkla ayrışma olmadığını göstermek için gidiyor. Binali Yıldırım, İzmir’e belediye başkanı adayı oldu. Orada kız voleybol takımıyla resim çektirdi. Kız voleybol takımının kıyafetlerini bilirsiniz, kısacık şortlar, dekoltedir. Binali Bey “Bizimle sizin aranızda ayrışma yok” demek için gidiyor. Atatürk Latife Hanım’dan Lozan görüşmesine giderken başörtüsünü çıkarmasını istiyor. Başörtüsüne karşı olduğu için değil. Cumhuriyet kurulduğu zaman Cumhur baleleri veriyor. Modern açık hanımlarla kendisi dans ediyor bu balelerde. Bunu meraklısı olduğu için yapmıyor. Türkiye’nin modern, aydın bir ülke olduğunu göstermek için, tebliğ yöntemi olarak yapıyor. Adnan Bey de meraklısı olduğu için, arkadaşlarımız meraklısı olduğu için yapmıyorlar. Yayınlarda danslar çok kısa bir süre oluyor. Biz ‘Siz dini böyle yaşayın’ demiyoruz. “Böyle yaşıyorsanız dini yaşayabilirsiniz” demek istiyoruz.

Devletimiz neyi beğeniyorsa onu beğeniyoruz, neyi beğenmiyorsa onu beğenmiyoruz. Ayette Allah; “Her bilenden daha iyi bir bilen vardır.” diyor, “Bilene danışın” diyor. “Devletimizin her dediğini yaparız, “Bunu yapmayın” derse yapmayız.”  diyerek, neden dekolteli ve danslı yayınlar yaptıklarını anlattı.

Kendilerini doğru ifade edebilmek için, A9 TV yayınlarının amacına sık sık değinen Adnan Oktar ve arkadaşları, şiddet ve cinsel taciz iddialarını da tümüyle reddettiklerini ve kendilerine İngiliz derin devleti ve onların Türkiye’deki uzantılarınca büyük bir kumpas kurulduğunu, iftiraya uğradıklarını Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki mahkeme salonunda dile getirdiler. Arkadaşları, 3 yıldır Türkiye’nin farklı illerinde tutuklulukları devam ederken, Adnan Oktar’ın bayan arkadaşları haklarındaki iddialara cevap veriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.