Kamuflaj Böyle Olur Dedirten 34 Sanat Ustası Hayvan

Kamuflaj yapan canlılar yaşadıkları ortama son derece uyumlu şekilde yaratılmış vücut yapıları, biçimleri, renkleri ve desenleriyle özel bir koruma altına alınmışlardır. Bu canlıların bazılarının bedenleri bulundukları ortamla o kadar uyumludur ki, çevrelerindeki bitkilerden ayırt edilebilmeleri son derece zordur. Doğayı inceledikçe, hep aynı gerçekle karşılaşırız.

Canlılar, evrim teorisinin “tesadüf” iddiasını tamamen geçersiz kılan, son derece iyi tasarlanmış kompleks yapılara sahiptirler. Her canlı, kendi üzerinde, yaratılmış olduğunu bize gösteren deliller taşımaktadır. Kamuflaj ve canlıların akılcı davranışları bu delillerden yalnızca biridir. Tüm bu muhteşem yaratılışın sahibi ise, göklerin, yerin ve ikisi arasında bulunan her şeyin Rabbi olan Yüce Allah’tır. Akıl sahibi insanlara düşen ise Allah’ın yaratması üzerinde düşünmek ve O’nu övüp yüceltmektir.

Allah ayetlerinde şöyle buyurmaktadır: Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün ardarda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır. Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) “Rabbimiz, sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru.” (Al-i İmran Suresi, 190-191)

kamuflaj olan kelebek
kamuflaj2
kamuflaj3
kamuflaj4
kamuflaj5
kamuflaj6
kamuflaj7
kamuflaj8
kamuflaj9
kamuflaj10
kamuflaj11
kamuflaj12
kamuflaj13
kamuflaj14
kamuflaj15
kamuflaj16
kamuflaj17
kamuflaj18
kamuflaj19
kamuflaj20
kamuflaj21
kamuflaj22
kamuflaj23
kamuflaj24
kamuflaj25
kamuflaj26
kamuflaj27
kamuflaj28
kamuflaj29
kamuflaj30
kamuflaj31
kamuflaj32
kamuflaj33
kamuflaj34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.