Jennifer Lopez, Robert De Niro, Sting ve Bon Jovi’den 1 saatte 115 milyon dolar

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. ABD’nin salgından en çok etkilenen eyaleti New York’ta Jennifer Lopez, Robert De Niro, Sting ve Bon Jovi gibi yıldızların katıldığı yardım programında bir saatte 115 milyon dolar toplandı

Hood isimli yardım organizasyonunun önderliğinde telefon bağlantıları ile dünyaca ünlü sanatçıların konuşmaları ve şarkıları eşliğinde bağış toplandı. 

Jennifer Lopez, Robert De Niro, Sting, Mariah Carey ve Bon Jovi gibi ünlü isimlerin konuk olduğu programda 1 saatte 115 milyon dolar para toplandı.

BUNUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ” 

Lopez, bağış gecesi için Twitter hesabından, “Bu geceye beni de aldığınız için teşekkür ederim. Bunun üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

“BİZ HEP BURADAYIZ”

Programda insanları “Ayağa kalk New York” sloganı ile yardıma çağıran Hollywood oyuncusu Robert De Niro, “Son 20 yılda hem 11 Eylül’ü hem Sandy Kasırgası’nı yaşadık. Şehrimiz saldırı altında ama biz hep buradayız” dedi.

Sunucu ve komedi oyuncusu Tina Fey, toplanan paranın miktarını açıklarken gözyaşlarını tutamadı. Bu kadar kısa sürede yapılan yardımın büyüklüğü karşısında şaşırdığını ve mutlu olduğunu açıkladı.

“Bugün kahvaltı ettiyseniz, aç uyanan 2 milyon komşunuzdan daha iyisinizdir” diyen Fey, paranın dar gelirli, para sıkıntısı çeken kişilere, başta gıda yardımı olmak üzere maddi yardım, rehabilitasyon, hukuk ve eğitim gibi alanlarda kullanılacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.