İşinize yarayacak 22 güzel web sitesi

livefootballvideo.com : Herhangi bir futbol takımının oynanmış herhangi bir maçının 90 dakikasını izlemenizi ve indirmenizi sağlayan muazzam bir site.

web-capture.net :Herhangi bir internet sitesindeki uzun sayfaların, tek seferde ekran görüntüsünü almanızı sağlıyor

wornontv.net :Dizi ve filmlerde gördüğünüz kıyafetlerin aynılarını satın alabileceğiniz bir site…

pushbullet.com :Giriş yaptıktan sonra telefonunuza gelen tüm bildirimleri bilgisayar ekranınızda görüntülemenizi sağlayan bir site.

skylinewebcams.com :Dünyanın dört bir yanındaki onlarca yeri şehir kameralarından canlı izleyebilirsiniz…

localingual.com/?ISO=TR :Aşırı eğlenceli bir site… Dünya üzerinde tüm aksanlardan örnekler sunuyor özellikle Ankara’yı dinleyin…

antipodesmap.com : Dünya haritasından herhangi bir yer seçiyorsunuz ve bu site size oradan tünel kazmaya başlarsanız dünyanın neresinden çıkacağınızı gösteriyor.

http://www.bbc.com/earth/story/the-making-of-me-and-you#/ :Vücudunuzla ilgili çok basit birkaç bilgi girdikten sonra size akciğerlerinizin ihtiyaç duyduğu günlük oksijen miktarı dahil birçok konuda bilgi veren bir site.

ifixit.com/Guide :Aklınıza gelebilecek her şeyin nasıl tamir edilebileceğini anlatan aşırı yararlı bir site.

neal.fun :Dünyayı gelecekte ne bekliyor, denizin kaç metre derinliğinde hangi canlı yaşar ve şirketler meslekler saatte ortalama kaç dolar kazanıyor gibi bilgiler sunan cidden eğlendiğim bir site.

historyvshollywood.com :Gerçek hikayeden uyarlanan filmler ile ilgili bilgiler içeren karakterlerin gerçek hayattaki resimleri, hayatları, hikayede ne gibi farklılıklar olduğuna dair bilgiler sunan bir site.

mubi.com/tr/istanbul :Koronavirüsten dolayı gerçekleşemeyen uluslararası İstanbul Film Festivali’nin filmlerini 30 gün boyunca ücretsiz olarak izleyebileceğiniz bir site.

https://explore.org/livecams/currently-live/decorah-eagles :Canlıların doğal yaşam alanlarına konulan gizli kameralarla 24 saat boyunca filleri, aslanları, kuşları, balinaları ve daha birçok canlının hayatını canlı olarak izleyebileceğiniz bir site.

http://www.vernonjohns.org/snuffy1186/movies.html :Bu benim favorilerimden… Dünya tarihindeki herhangi bir dönemi seçip o dönemle ilgili yapılmış tüm filmlerin listesine ulaşabildiğiniz bir site.

ai-art.tokyo/en/ :Fotoğraflarınızı rönesans resimlerine dönüştüren bir site.

kast.gg/#firstPage :Karantinada iş görecek bir site daha. Bu site uzaktaki sevdiklerinizle aynı anda, aynı platform üzerinden istediğiniz filmi birlikte izlemenizi sağlıyor.

forgotify.com :Spotify’da daha önce hiç dinlememiş şarkıları karışık olarak size öneriyor. Bir şarkıyı ilk keşfeden olmanızı sağlayacak bir site

musclewiki.org :Evden çıkmadığımız bu dönemlerde işe yaratacak bir site daha. Anasayfadaki insan vücudunda istediğiniz kasa tıklıyorsunuz ve size ı kas grubu için yapabileceğiniz tüm egzersizleri resimli olarak gösteriyor.

dictation.io :Konuşarak not almanızı veya yazı yazmanızı sağlayan aşırı kullanışlı ve pratik bir site.

chronas.org :Dünya haritasını açıyor, istediğiniz detaylara ayarlıyorsunuz. Sonra öğrenmek istediğiniz bölgede hangi yılda hangi savaşlar yaşanmış, nüfus nasıl değişmiş, hangi yönetimler hüküm sürmüş görebiliyorsunuz. (site mobile uyumlu değil)

soundsslike.com :İstanbul haritasında istediğiniz bölgeye tıklayıp o semtlerde kaydedilmiş tüm sesleri (sokak müzisyenleri, çalgılar vs) dinleyebileceğiniz bir site.

readsy.co :Okumak istediğiniz yazıyı bu siteye kopyalayın neredeyse gözünüzü hiç kıpırdatmadan tek kelimeye odaklanarak okuyabiliyorsunuz. pdf gibi dosyalar da yüklenebiliyor. Hızlı okuma için ideal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.