İdlib’de saldırı: 5 asker şehit, 5 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada İdlib’de rejim güçlerinin ateşi sonrası 5 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Saldırının ardından Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Resmi Twitter'da görüntüle

Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin ateşi sonrası 5 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Habertürk’ten Çetiner Çetin’in verdiği bilgilere göre, Taftanaz’da bulunan TSK noktasına yapılan saldırının ardından bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Resmi Twitter'da görüntüle

MSB: 115 REJİM HEDEFİ ATEŞ ALTINA ALINDI

Saldırı sonrası Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bölgede rejim kontrolündeki bölgelerde belirlenen hedeflerin ateş altına alındığı duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmıştır. Çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir. Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır.

Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.