Elvan Koçak’ın eski eşi Gülperi Koçak ile yaptığımız özel röportaj: “Eski kocam beni defalarca aldattı”


Tarafsız habercilik adına ”haksızlığa uğradım” diyen ve son günlerde adını sıkça duyduğumuz Elvan Koçak’a cevaben eski eşi Gülperi Koçak ile röportajımızı siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz.

İşte o röportajımız:

”19 Ağustos 2020 tarihinde birçok haber ajansı eski eşim Elvan Koçak’ın gerçek dışı açıklamalarını, tek taraflı yayınlandı. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ki, ben ve eski eşimle aramızda geçen konuların, Adnan Oktar Bey ve arkadaşlarıyla hiçbir bağlantısı yoktur. Eski eşim evlilik yükümlülüklerini yerine getirmemiş ve aramızdaki evlilik bağını, beni defalarca aldatarak temelden yıkmıştır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-08-23-at-12.13.19.jpeg
Gülperi Koçak

Ben, Yazar Adnan Oktar’ın kitaplarını ve yayınlarını takip etmeye başlamadan çok önce, Elvan Koçak’tan ayrılma kararı almıştım, ama o dönemde çocuklarım daha çok küçüktü. Çocuklarımın yaşları itibariyle olumsuz etkileneceğini düşünüp vazgeçmiştim. Ama maalesef sorunlarımız daha da şiddetini artırıp dayanılmaz bir boyuta eriştiği için sonunda ayrılma kararı aldık.

Eski eşimle aramızda neler geçtiğini, Elvan Koçak’ın bana ve çocuklarıma neler yaşattığını, neler çektiğimizi bilmeden yapılan yorumlar ve yazılan haberlerin maksadı, sırf Adnan Oktar’ı karalamaya yönelik olup tamamen iftiradır. Bu haberler beni ve ailemi derinden sarstığı için ve yayınlardan haklı olarak endişe duyuyorum. Kadına şiddetin ne aşamaya geldiğini herkes görüyor ve biliyor. Kız çocuklarının gözü önünde anneleri katlediliyor, kimse koruyamıyor. Babaları kızlarını doğruyor kimse kurtaramıyor. Benim çocuklarım son 3 yıldır Avusturya ve Türkiye mahkemelerinin aldıkları koruma ve uzaklaştırma kararlarıyla babalarıyla görüşmüyorlar. Mahkemeler bizim sesimizi duyuyor, bizi korumaya karar veriyor ama her nedense basın acımasızca kadına şiddeti onaylarcasına bizi şiddetin içine atmak istiyor. Ben buradaki amacın ne olduğunu bir türlü anlayamıyorum.

Eski eşim çocuklarımı tehdit etmeye başlamasaydı, bizleri bu kadar korkutmasaydı bunların hiçbiri yaşanmazdı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-08-22-at-23.33.26-1-1024x576.jpeg
Bahsi geçen reşit çocuklar

Basının manşetlere taşıması gereken; eski eşim Elvan Koçak’ın bize yaşattığı dehşeti örtbas etmek için öne sürdüğü iftiralar değil, bizim korku ve dehşet dolu yardım çığlıklarımız olmalıydı.”

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DT4kf6wX4AAsUzE.jpg
Elvan Koçak

Çocuklarım babaları onları tehdit edene kadar gayet huzurlu ve mutlu yaşıyorlardı. Eğitimlerinde gayet başarılıydılar, halen de eğitimlerine devam ediyorlar ve Allah’a şükür çok başarılılar. Ama babaları onlara çok büyük travmalar yaşattı. Bu sebeple yaşadığımız ülkeyi terk etmek zorunda kaldık. Eski eşimin iddia ettiği gibi çocuklarım bir yere kaçırılmadı. Özel bir uçakla falan bir yere götürülmedi. THY’nın normal uçağına bindik, eşimin olduğu yerden uzaklaşmak zorunda kaldık. Ne yapsaydık? Bir anne olarak çocuklarımı bu tehditlerden korumasa mıydım?

Eşinden dayak yiyen kadını “Eşindir yapar” diye duymazlığa gelen, “Senin yerin kocanın yanı. Kocandır. Sever de döver de.” diyen mantıkların nelere sebep olduğunu herkes görmeli. Bir anne olarak kızlarımın hayatını korumaktan daha doğal ne olabilir ki?

Lütfen artık Elvan Koçak’ın uydurduğu hikayelerle bizleri mağdur etmeyi bırakın. Böyle bir acımasızlığın içinde olmayın. Benim ve kızlarımın canını haber malzemesi olarak kullanmayın. Biz burada, mahkemenin babaya karşı aldığı kararlarla kendimizi zor koruyoruz. Bizim hayatımızı tehlikeye atmayın. Sizler için birkaç satır haber, patronlarınızdan alacağınız bir iki cümlelik övgü bizim hayatımıza mal olabilir, bunun vebalini üstlenmeyin. Bırakın huzur içinde yaşayalım” diye serzenişte bulundu eski eş Gülperi Koçak.

Adnan Oktar ve arkadaşlarına iftira atmak için artık benim ve kızlarımın kullanılmasını istemiyoruz. Adnan Oktar’ı ben kitaplarını okuyarak tanıdım. Yayınlarını izledim, çok sevdim. İstanbul’a gittim kendisiyle görüştüm, bu görüşmede kızlarımı da yanıma aldım. Çocuklarımın en mutlu en güzel günleri orada geçti. Adnan Oktar ve arkadaşlarının yanında biz sevgiyi, dostluğun ne olduğunu gördük. Böyle güzel, sevgi dolu, sadece iyilik isteyen insanların olması dünyaya nimettir. Sevgiyi bu kadar iyi bilen, vicdanlı ve dürüst insanların kötü gibi gösterilmeye çalışılması da bir ahir zaman alametidir bence. Peygamberimiz (sav) diyor ki,  ahir zamanda; “İyiler kötü, güvenilir olanlar hain, hain olanlar güvenilir gösterilir.” Sanırım bir yönüyle şimdi bu hadisin de doğru olduğunu görüyoruz.

Özetle, eski eşim çocuklarını düşünüyorsa, doğru ve iyi olan bir şey yapmak istiyorsa, çocuklarını tehdit etmekten ve bizleri karalamaktan, gazete manşetlerine taşımaktan vazgeçsin. Yalan haberlerle bizim boy boy fotoğraflarımızı manşet yaparak sevgi göstermek dünyanın neresinde görülmüş? Seven bir baba, çocuklarına değer veren bir baba, bir kız çocuğu babası bunu yapar mı? O bizi karalamadan önce, çocuklarımı mağdur etmeden önce, biz çok huzurlu ve mutluyduk. Çocuklarım babaları yüzünden 3 yıldır hiç tanımadığı insanlardan, hayatları boyunca duymadıkları çirkin sözler ve ithamlarla sosyal medyada ve basında karalanıyorlar.

Basından ricam eski eşimin uydurulmuş hikayelerini gündemde tutarak bizleri mağdur etmekten ve huzurumuzu bozmaktan vazgeçsinler. Yarın öbür gün bizlerin başına bir şey gelirse hiç kimse bunun vebalini taşıyamaz.”

Çocukları ile yurtdışında yaşayan, tek başına 3 çocuğunu okutan ve çalışan şiddet mağduru eski eş Gülperi Koçak ve hepsi reşit olan 3 çocuğundan bazı kareler.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-08-22-at-23.32.30-1024x521.jpeg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-08-22-at-23.32.46-1024x576.jpeg
Anne ve çoçukları
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-08-22-at-23.33.16-576x1024.jpeg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-08-22-at-23.33.06-576x1024.jpeg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.