Edu Dracena: “Fenerbahçe, Türkiye’de tarihe geçti”

Eski Fenerbahçeli yıldız Edu Dracena sarı-lacivertli takımla yaşadığı başarılara değindi. Brezilyalı futbolcu Fenerbahçe-Galatasaray derbisini de unutmadı.

Fenerbahçe formasını 2006-2009 yılları arasında giyen Brezilyalı oyuncu Edu Dracena sarı-lacivertli ve İstanbul’daki günlerini anlattı.

Pandemi çıktığından beri ailemle birlikte evde karantina halindeyim. Daha önce insanlık böyle bir şey yaşamadı ve bu yüzden herkes için biraz sürpriz oldu ancak aileler için iyi bir şey. Evde çocuğumla zaman geçiriyorum, bu süreyi en iyi şekilde değerlendiriyorum.

Türkiyede tarihe geçen kadrolardan biri

“Türkiye’de tarihe geçen kadrolardan biri” 

Fenerbahçe’de birlikte çalıştığım Zico, kariyerimdeki en iyi teknik direktörlerden biridir, onu unutamam. Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükseldik, takımın yarısı çok iyi Brezilyalı oyunculardan oluşuyordu. Fenerbahçe’de yakaladığımız o kadro, Türkiye’de tarihe geçen kadrolardan biridir.

F.Bahçeyi daha önce hiç olmadığı bir yere taşıdık

“F.Bahçe’yi daha önce hiç olmadığı bir yere taşıdık” 

Zico benim antrenörüm olduğu için, gerçekten kendimi şanslı hissediyorum, ayrıcalıklı görüyorum. Onu bir baba gibi gördüm ve birlikte gerçekten savaştık, güzel zamanlar geçirdik. Fenerbahçe’yi daha önce hiç olmadığı bir yere taşıdık.

Lugano çok özel bir oyuncuydu

“Lugano çok özel bir oyuncuydu” 

Fenerbahçe’deki partnerim Lugano, çok özel bir oyuncuydu. Onunla birlikte iyi bir ikili yakaladık ve uyumumuz da takımın daha iyi noktada olmasını sağladı.

Fenerbahçe - Galatasaray atmosferi inanılmaz

“Fenerbahçe – Galatasaray atmosferi inanılmaz” 

Dünyada futbol taraftarlarından bahsediyorsak, Türkiye’deki taraftarları söylememek olmaz. Fenerbahçe – Galatasaray maçlarındaki atmosfer inanılmaz. Günler öncesinden maç konuşulmaya başlıyor, taraftarlar kapışıyor. Ben daha ateşli bir maç oynamadım.

Fenerbahçe’ye gittiğimde benim için çok kolay olmadı. Bazı zorluklarla karşılaştım ancak Brezilyalı oyuncularla birlikte kaynaşınca her şey çözüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.