Doğal cilt bakımı: Cilde iyi gelen besinler

Parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak, hepimizin hayali.Özellikle güneşin kendini daha fazla göstermeye başladığı bugünlerde, cilt bakımının da önemi artıyor.

Dünyadan Bir Haber olarak, sağlıklı bir cilde kavuşabilmek için, cilde iyi gelen besinleri bir araya getirdik. Yaşlanma önleyici, kırışık azaltıcı ve leke giderici özelliğe sahip bu besinleri buzdolabınızdan eksik etmeyin.

Bal

Cildi derinlemesine nemlendirir ve nemin uzun süre kalmasını sağlar. C Vitamini: Cilt kuruluğunu ve kuruluğa bağlı olarak görülen kaşıntı, kızarıklık ve pullanma gibi sorunları önler. Antioksidan vitaminidir ve güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlar.

Badem

Bademin içerdiği E vitamini cildin nemlenmesine yardımcı olur. Ayrıca badem, cildi dış etkenlerden korur ve genç bir görünüm kazandırır.

Kırmızı meyveler

Erik, çilek, yaban mersini, böğürtlen, siyah üzüm gibi  meyveler antioksidan bakımından çok zengin oldukları için cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Avokado

B kompleks bakımından çok zengin olan avokadonun içerdiği yağ, cilt için oldukça önemlidir. Ciltte oluşan tahrişlerin, kızarıklıkların ve lekelerin yok olmasını sağlar. Avokadoyu dilerseniz yoğurt ve kırmızı meyvelerle karıştırarak da tüketebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.