Depremzedeler için ‘insanlık zinciri’

İzmir depremin yaralarını sarmaya çalışıyor… Bir tarafta enkazlardaki kurtarma çalışmaları sürerken diğer taraftan yurdun dört bir yanından gönderilen yardım malzemeleri depremzedelere ulaştırılmaya çalışıyor. Çalışmalara AFAD ve Kızılay personelinin yanı sıra çok sayıda gönüllü vatandaş da katılıyor. Fotoğraflar: Reuters

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 1

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem beşinci gününde.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 2

Saat 16.00’da yapılan son açıklamaya göre, 109 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 1036 vatandaştan 138’inin tedavisi ise çeşitli hastanelerde yapılıyor.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 3

Başta Bornova ve Bayraklı ilçeleri olmak üzere kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, diğer taraftan AFAD ve Kızılay da yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara ulaşmaya çalışıyor.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 4

Acil barınma ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla bölgeye, AFAD ve Türk Kızılay tarafından 4bin 643 çadır, 28 bin 574 battaniye, 17 bin 456 yatak, 9 bin 260 uyku seti gönderildi.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 5

Depremzedelerin beslenme ihtiyacı için de 330 bin 349 kişilik yemek sağlanıyor. Çalışmalar 96 personel ve 42 araç ile sürdürülüyor.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 6

Personelin yanı sıra çok sayıda vatandaş da çalışmalara katılmak üzere bölgeye akın etti.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 7

İçerisinde depremzedeler için hazırlanan yiyecek ve içeceklerin olduğu paketler, oluşturulan insan zincirleri ile taşınarak depremzedelere ulaştırılıyor.

Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 9
Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 10
Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 11
Depremzedeler için 'insanlık zinciri' - 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.