Denizli’de ağır hasarlı bina sayısı 108

Denizli’de 6.0 büyüklüğündeki depremden ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarının yüzde 80’i tamamlandı. 108 binada ağır hasar var; vatandaşlar evlere girmemeleri konusunda uyarılıyor.

Denizli’de 6.0 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Depremin merkez üssü olan Bozkurt ilçesinde 761 bina incelendi. Bu binalardan 88’inin ağır, 673’ünün ise ağır hasarlı olduğu bildirildi.

Çardak ilçesinde ise incelenen 215 binadan 20’sinin ağır hasarlı olduğu kaydedildi. İlçedeki 195 bina ise hafif hasarlı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki evleri tek tek gezerek hasar tespiti yapıyor.

 Hasar tespit çalışmalarının yüzde 80’inin tamamlandığı bildirildi.

“EVLERE GİRMEYİN”

Hasar tespit çalışması sürerken vatandaşların bir süre daha evlerine dönmemesi isteniyor. Kurulan çadırlarda ve evlerinin bahçelerinde geceleyen vatandaşlara Türk Kızılay ve AFAD ekipleri tarafından yemek dağıtımı yapılıyor. 

Öte yandan olası artçı depremlerin oluşturacağı hasara karşı cami ve araçlardan “evlere girilmemesi, tüm çadır ihtiyaçlarının karşılanacağı” yönünde uyarılar yapılıyor.

Güvenlik güçleri de ilçe girişlerinde güvenlik noktaları oluşturarak zaman zaman kimlik kontrolü yapıyor.

85 YARALI TABURCU OLDU

AFAD’dan yapılan son açıklamaya göre depremden sonra hastanelere başvuran 92 kişiden 85’i taburcu edildi, 7’sinin tedavisi sürüyor.

BAKAN KURUM BÖLGEDE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dünkü 6 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Bozkurt ile Çardak ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.