Çalışma Bakanlığı’ından koronavirüs için yeni tedbirler

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca koronavirüsle mücadelede etkinliği artırmak amacıyla yeni tedbirleri içeren bir genelge yayınlandı.

Türkiye’de koronavirüs tespit edilmesinin ardından, daha önce alınan önlemlere ek olarak yeni uygulamalar hayata geçiriliyor.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koronavirüsle mücadele çerçevesinde yeni bir genelge yayınladı.

TARİHİ SONA EREN RAPORLAR GEÇERLİ SAYILACAK

Bakanlık tarafından yayınlanan genelgede, “Kronik hastalığı nedeniyle raporla ilaç alan hastaların 1 Mart’ta sona eren sağlık raporları bir sonraki açıklamaya kadar geçerli sayılacak.

YURT DIŞINA ÇIKAN PERSONEL SAĞLIK RAPORU ALACAK

Yurt dışına zorunlu çıkacak personelden, göreve başlamadan önce sağlık raporu istenecek.

Bakanlığa bağlı kuruluşlarda engelli, yaşlı, kronik rahatsızlığı olanların zorunlu olmadıkça dışarı çıkışına izin verilmeyecek, ziyaretler ertelenecek

İŞKUR BAŞVURULARI ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK

Koronavirüs önlemleri kapsamında İŞKUR aracılığıyla yapılan kamu işçisi alımı başvuruları elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

14 GÜN İSTİRAHAT RAPORU

Yurt dışından gelip hastalık şüphesi bulunanlara 14 güne kadar istirahat raporu düzenlenecek, iş göremezlik ödeneği SGK tarafından karşılanacak.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.