“Ben zaten önceki hayatımda en şatafatlı eğlencenin içindeydim, istesem orada devam ederdim”

Adnan Oktar’ın aslanlarından Gökalp Barlan’ın mahkemedeki ifadeleri dikkat çekti. Tüm iddiaları reddeden Gökalp Barlan’ın savunmasından bazı bölümler

“PKK’nın dinsiz, leninist olduğuna dair kitap çıkarıyoruz, komünistlikle ilgili kitaplarımız var. İngiliz derin devletini deşifre ettik. İslam’ın güzelliklerini anlatıyoruz. Bunların hepsi devlete ve millete fayda.”

“Ben zaten önceki hayatımda en şatafatlı eğlencenin içindeydim, istesem orada devam ederdim, sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?! Buna kimi inandırabilirler!?”

“Çağla Ç. sözde tecavüze uğradığı kişilerle kız kardeşlerini neden tanıştırıyor? Neden güya tecavüze uğradığı yere kız kardeşlerini getiriyor. Korkutularak şikayetçi yapıldığı çok açık.”

“Çağla Ç.’nin ifadeleri çelişkilerle dolu. Çağla Ç. ifadesinde “herkes saygılıydı” diyor. Madem güya zorla tutuluyor, polisi gördüğünde hiçbir şey söylemiyor, emniyette hiçbir şey söylemiyor, savcılıkta hiçbir şey söylemiyor. 6 ay hapishanede kalıyor, hiçbir şey söylemiyor. Hatta arkadaşlarına mektup yazıyor. Ama sonra iftira çetesinin baskıları sonucu bize iftira atarak etkin pişmanlıktan yararlanıyor.”

“Çağla Ç. ifadesinde zorla evlendirildiğinden bahsediyor. Ama Bora’yla evlenmek istemesine rağmen Bora yerine Emre Teker ile evlenmeyi kabul ediyor. Ailesinden isteme, nişan, düğün oluyor, balayına gidiyor. Böyle zorla evlilik mi olur?! Yönlendirme ile ifade verdiği anlaşılıyor.”

“Beril K.’nin emniyetteki ilk ifadesinde hiçbir şikayet yok. 6 ay sonra etkin pişmanlıktan yararlanmak için verdiği ifadede ise hem ‘göz göze bile gelemezdik’ diyor; hem de bu erkeklerin güya tecavüzüne uğradığını iddia ediyor. Biz bu iftiralarla hapishanede tutuluyoruz.”

“Beril iftira çetesinin baskılarına ve cezaevi koşullarına dayanamadığı için gerçek dışı beyanlar verdi.”

“Beril K. ile Çağla Ç. ilk ifadelerinde sözde cinsel saldırılardan hiç bahsetmiyorlar. 6 ay birlikte aynı koğuşta kalıyorlar. İftira çetesinin baskıları sonucu verdikleri ikinci ifadelerinde ise sözde esir kızlardan bahsediyorlar. Ama bahsettikleri bayanların hiçbiri ‘esirim’ demiyor. 15 aydır tutuklu olmalarına rağmen onlar gibi iftira atmıyorlar.”

“Beril madem cezaevinde özgürlüğüne kavuştu, neden cezaevindeyken aylar boyunca bizden herkese sevgi ve özlem dolu mektuplar yazdı?”

“Beril’in dilekçesi var, iftira çetesi annesini rahatsız ediyormuş, abisine de ulaşmışlar. Bu dilekçe bile Beril’in tehdit ve baskıyla iftiracı olduğunu açıklamaya yetiyor zaten.”

“Beril K. Gülay Pınarbaşı ve Serap Akıncıoğlu’nun güya zorla kapandığından bahsediyor. Oysa bu hanımların kapandığı tarihlerde Beril daha 4 yaşında. Beril daha 4 yaşındayken bunu gördüğünü, bildiğini iddia ediyor. Böyle komik duruma düşerek kumpasa alet ediliyor.”

“Merve T.’nin ifadelerinde çok fazla aleni yalan ve çelişki var. Merve T.’nin 2012’de kaldığını iddia ettiği ev 2014’te tutulmuştu. Beril ile aynı evde kaldığını da anlatıyor ama Beril kabul etmiyor. Emre Kutlu’yla ilişkisi olduğundan bahsediyor ama sonradan iftiracı olup tahliye edilen Emre Kutlu da bunu reddediyor.”

“Hanife A. baskıyla verdiği ifadesine göre güya yıllarca dayak yiyor, güya yıllarca tecavüze uğruyor. Ama sözde kötü örgüt olduğumuzu yıllar sonra İdil S.’den öğreniyor. İşte bu çelişkiler müşteki kızların nasıl korku ve baskıyla iftiracı yapıldığını ortaya koyuyor.”

“Beril her gün A9 TV’de canlı yayınlara çıkıyordu, madem sözde esir hayatı yaşıyordu, yayınlarda 1 kez bile ‘beni kurtarın’ dese, polis hemen gelirdi. Yıllarca aramızda çok mutlu yaşadı. Beril iftira çetesinin baskılarına ve cezaevi koşullarına dayanamadığı için gerçek dışı beyanlar verdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.