Bella Hadid: “Gözlerim ve kalbim senin için ağlıyor Lübnan”

Ünlü model Bella Hadid, Müslüman olmaktan gurur duyduğunu sosyal medya hesabından sık sık paylaşıyor. Müslüman ülkesindeki savaşlara, zulümlere sessiz kalmayan Filistin kökenli model, Lübnan için paylaşım yaptı. Kendisini tebrik ediyoruz. Hadid kardeşler, Müslüman dünyasına sahip çıkarak, tüm dünyaya örnek bir tavır sergilemekteler.

Paylaşımında Beyrut patlaması sonrasında camları patlayan, eşyaları paramparça olan bir kadın piyano çalıyor. Güzel model, filmden kareyi andıran bu sahneyi paylaşarak şu sözleri söyledi:

Gözlerim ve kalbim senin için ağlıyor Lübnan. 150’den fazla insan öldü, yüzlerce de kayıp ve yaralı var. Kardeşlerim, böyle bir felakete katlanmak zorunda kaldığınız için üzgünüm.
Lübnan Kızılhaç’ına bağış göndereceğim, ve bu postun son slaydında yer alan Beyrut’taki diğer TÜM küçük yardım kuruluşlarına da. Umarım bana katılırsınız.

300.000 insan yerinden oldu ve evsiz kaldı. Bu patlama Lübnan’ın tarihindeki en zor zamanlardan birine denk geldi… benzeri görülmemiş bir ekonomik kriz ve kıtlık, siyasî huzursuzluk, evsizler, pandemi, artan işsizlik oranı.Lübnan halkına yardim etmemiz GEREKİYOR.

Bella Hadid

Bu küçük kuruluşlar aracılığıyla içeriden yardım ulaştırmak, en çok ihtiyaç duyulan ihtiyaçların belirlenmesine ve bunlarin tam doğru yerlere gönderilmesine yardımcı olabilir.
#PRAYFORLEBANON

Ama en önemlisi, acil insani yardımı toplu olarak desteklemeliyiz. Ayağa kalkalım ve BİRLİK olalım. Ben oradaki insanları, sizleri seviyorum. Beyrut – Seni altın bir ışık ve güç battaniyesine sarıyorum. Seni görüyorum ve destekliyorum. Üzgünüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.