Bakımlı görünüp de temizlikten anlamayan kızları 20 maddede tanıyoruz

1- Bu kızlar dıştan bakıldığında oldukça bakımlı görünürler. Çünkü gösteriş onlarda çok önemli bir yere sahiptir. Ancak her konuda olduğu gibi temizlik konusunda da sadece gösterişe yönelik bir anlayış hakim olduğu için bu insanlar, kimsenin görmediği yerde son derece sefil bir hayat yaşarlar.

2- Bu karaktere sahip bir insan için temizlik sadece dışarıdaki insanların takdirini kazanmak için yapılan külfetli bir iştir. Dolayısıyla bu zihniyete göre, kimse olmadığında temiz olmanın gerekçesi de ortadan kalkmış olur.

3- Örneğin bu kişilerin evlerinde genellikle sadece misafirlerin oturduğu odanın temizliğine dikkat edilir. Ancak bu odanın da sadece görünen yerlerini temizlerler.

4- Koltuklara ilk bakıldığında son derece temiz görünür ancak koltukların arka kısımlarının ya da alt kısımlarının büyük bir ihtimalle aylardır silinmemiş olduğunu, her yeri toz kapladığını görebilirsiniz.

5- Kalorifer kapakları temizdir ancak bu kapakları çıkardığınızda ortaya çıkan manzara son derece ilkeldir. Bu karakterdeki kişilerin evlerinde belki de yıllardır dokunulmamış yerler vardır.

6- Eski eşyaların durduğu dolaplar, halıların altları, banyoların duvarları gibi detayda kalan yerler çoğunlukla mikrop barındıran kirli bölümlerdir.

7- Ancak herşeyden önemlisi bu insanların kişisel temizlikleri konusunda gösterdikleri umursamazlıktır. Bu kişiler en belirgin yönlerinden biri kirli ve günlerce yıkanmamış bedeni üzerine yoğun parfüm sıkarak kirini örtmeye çalışmasıdır.

8- Dışarıdan bakıldığında güzel ve pahalı parfüm kokularıyla dolaşan bu insanlar çoğunlukla günlerce su yüzü görmemiş olurlar.

9- Kuaföre gittikten sonra bir daha para vermemek ve saçlarının bozulmasını engellemek amacıyla çok uzun zaman yıkamadan saçlarını muhafaza ederler.

10- Bir yere giderken sadece görünür yerlerini temizler ancak elbisenin altında kalan yerlerin bakımına asla önem vermezler. Bu nedenle genellikle sürekli bakteri ve mikroplardan kaynaklanan enfeksiyonlara yakalanır ancak çoğunlukla bunun bile farkına varmadan yıllarca bu hastalıklarla birlikte yaşarlar.

11- İkram ettikleri yemeklerin temizliğine önem vermez, yaptıkları yemekleri genellikle iyi yıkanmamış sebzeler, eskiden kalma yağlar, bayatlarıyla tazeleri karıştırılmış malzemelerle ucuza mal etmeye çalışarak yaparlar.Çıkarları için karşı tarafın sağlığını tehlikeye atmaktan hiçbir şekilde çekinmezler.

12- Hatta temizliğe önem vermeden yaptıkları bu yemeklerin insanların sağlığına zarar verebileceğini bile akıllarına getirmezler. Çünkü bu kişi artık bir müddet sonra pis yaşamaya alışır ve bunu doğal hayat olarak kabul eder.

13- Vicdanlı bir insan herzaman temiz, güzel huylu, insanlara karşı ince düşünceli olmaya özen gösterir.  Bir kıza yakışan, her zaman tertemiz, her zaman bakımlı olmaktır. Yüzeysel bir temizlik yerine, evini, ofisini, vücudunu her zaman detaylı şekilde temizlemeli, günlük bakımına önem vermelidir.

Gelelim birkaç temizlik kuralı tavsiyemize;

14- Hergün mutlaka duş almalı, günde 3 kez dişinizi fırçalamalı, çantanızdan deodorantınızı eksik etmemeli, ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Temizliğin ve bakımın sürekli yapıldığında bir anlamı olur. Üşenmeden özen göstermek sizi tertemiz, kaliteli, asil biri haline getirecektir.

15- Bir kez giydiğiniz kıyafetleri mutlaka yıkamalısınız,  dışarının pisliğini odanıza getirmemelisiniz.

16- Yastık kılıfınızı her gün, nevresim takımınızı her hafta değiştirebilirsiniz. Bu şekilde cilt sorunlarına karşı önlem almış olursunuz. Dolabınızda sadece temiz kıyafetler olmalı ve sık sık düzenleyebilirsiniz.

17- Montunuz, çantanız, atkınız, ayakkabılarınız mikrop yuvası olduğundan, sık sık yıkanmalıdır.

18- Ofis masasını her gün silip, tüm gün bakterilerle yaşamaktan uzak durabilirsiniz. Çok kullandığınız, telefon ve bilgisayarınızı da gün içinde sıksık silebilirsiniz.

19- Banyoyu her kullanımdan önce temizlemeniz, çeşitli hastalıklardan korunmanızı sağlar. Klozet kullanmadan önce  mutlaka oturduğunuz yeri yıkamalısınız veya alkol, temizlik malzemeleri ile silebilirsiniz. Bornozunuzu ve kullandığınız havluları da sık sık yıkamalısınız. Islak olduğu için bakteri üremesi kolaylaşır. Mutfağınızın temizliğine çok önem verin. Sağlığınız açısından da yediğiniz yiyecekler son derece temiz olmalı iyi yıkanmalıdır.

20- Evinizi, arabanızı, ofisinizi mutlaka temiz tutun, kişisel bakımınıza önem verin.  Saç, tırnaklar, cildiniz için düzenli bakım yapabilirsiniz. Bu şekilde kendinize güveniniz artacak, temiz bir ortamda çalışabilmenin ve yaşamanın ferahlığını yaşayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.