Aslanlar, mahkemede turnike iddialarına ne cevap verdiler?

73’ü tutuklu 226 sanığın yargılandığı Adnan Oktar davasında en çok tartışılan iddia turnike sistemi iddiasıydı. Aslanlar, turnike iddialarına mahkeme heyeti önünde cevap verdi.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan duruşmada Adnan Oktar’ın kız arkadaşları, cinsel taciz, şiddet iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek “Adnan Oktar sevgi insanıdır” dediler. Aslanlar da turnike iddialarının iftira olduğunu delilleriyle dile getirdiler.

Müşteki kızların zorlamayla ifade verdiklerini, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların ise hapisten çıkmak için iftira atmaya zorlandıklarını mahkeme heyetine sundular. Mahkeme Başkanı Mehmet Galip Perk’in, müşteki ve sanık avukatlarının sorgularına cevap veren Tarkan Yavaş, “Asıl turnike sistemi genelevdedir” diyerek, Türkiye’de kadınların genelevlerde sömürüldüğünden bahsetti. Aslanlar, kendi ortamlarında hiç bir şekilde böyle bir ortam olmadığını, nezih, saygılı bir ortam olduğunu, aileleri, arkadaşlarıyla birlikte yaşadıklarını, hayır peşinde koşan, sevgi dolu insanlar olduklarını söyledi. İşte çok konuşulan aslanların savunmalarından bazıları…

“Brad Pitt olsanız dahi… ”

Bora Yıldız:

Ben zaten varlıklı bir aileden geliyorum. Görüştüğüm kızlar benim normal arkadaşım. Bu kızlar su akmaz kervan geçmez yerde, dağın başında değiller. Bunlar inanılmaz sorgulayan kızlar. Bu kızlar böyle yalanı, çelişkili şeyleri hemen yakalarlar. Canını yaktığımız fikir grupları var, buradan dolayı bu tür iftiralara alışkınım. Kadınlar iftiralarda bulunuyor. BİR KADINA BRAD PİTT OLSANIZ DAHİ ‘SENİNLE EVLENECEĞİM AMA GEL ARKADAŞIMLA BİRLİKTE OL’ DERSENİZ, ‘HAYDİ GİT ORADAN’ DER. Benle evlen diyorsunuz, sonra da gel 10 arkadaşımla ol diyebilir misiniz? Turnike yapabilir misiniz? Dünyayı başınıza yıkar. Evlenebilmek amacıyla şerefine leke sürdürmezler.

“Hz. Yusuf’a bile kadınlar cinsel suç iftirası atmış. “

Tarkan Yavaş:

 İnsanları en itibarsızlaştıracak şey cinsel suç iftirasıdır. Tarih boyunca hep kullanılmıştır. Hz. Yusuf’a bile kadınlar cinsel suç iftirası atmış.

 Zorla iftira attırılmış hanımlar, güya yıllarca süren cinsel tacizden bahsetmişler. Oysa adli tıp raporu yok. Her gün işlerine güçlerine güle oynaya devam ediyorlar. Adli tıp raporuna göre cinsel taciz yok. Öyle bir şey olsa psikolojik travma olurdu. Bu da hemen anlaşılırdı. Herkes normal hayatına devam ediyor.

İşin doğrusu bu kızlar iyi insanlar. Ama olabilir her insan gibi idealleri var. Varlıklı insanlarla evlenmek, iyi bir hayat kurmak istiyorlar. Bunlara ulaşamayınca da kendi dünyalarında üzülüp kırılıyorlar, öfke, kin duyuyorlar, şikayetçi oluyorlar. Onları şikayetçi olmaya zorladılar. O zavallı insanları yaktılar. Biz kurtaracağız inşaAllah.

“Önceki hayatımda en şatafatlı eğlencenin içindeydim…”

Gökalp Barlan: 

Ben zaten önceki hayatımda en şatafatlı eğlencenin içindeydim, istesem orada devam ederdim, sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımda bir araya geleceğim? Buna kimi inandırabilirler?”

“Ben dünyaca güzel modelleri bırakacağım…”

Hakan Kurtul: 

Ben istesem, istediğim kadar kızla konuşurdum. Filmim var, fotoğraflarım var. Ben dünyaca güzel modelleri bırakacağım, İstanbul‘a geleceğim, 41 yaşında, teyzem yaşında birisine tecavüz edeceğim! Buna kimse inanmaz.

“Neden baskıyla müşteki yapılan kızların delilsiz ifadelerine itibar ediliyor ?”

Sedat Altan: 

Neden baskıyla müşteki yapılan kızların delilsiz ifadelerine itibar ediliyor da buradaki pırıl pırıl bayan arkadaşlarımızın delil sundukları ifadelerine itibar edilmiyor?

“Baskın yapılan evlerden zincirlenmiş kızlar bulunmazmıydı?”

Tarık Koç:

Evlerde iddia edildiği gibi gayri ahlaki şeyler yapılmadı. Öyle olsa baskın yapılan evlerden zincirlenmiş kızlar, zorla alıkonulmuş kızlar bulunmaz mıydı? Gülümseyen yüzler dışında bir şeyle karşılaşılmamıştır.

“Ben Türkiye’yi dünya’da temsil etmiş bir mankenim.”

Bülent Sezgin: 

Ben Türkiye’yi dünya’da temsil etmiş bir mankenim ve iyi temsil ettiğimi düşünüyorum. Ben dünya güzelleri ile aynı podyumda yürüyorum. Cinsellik konusunda hiçbir şeye muhtaç değilim. Benim cinsel konular amacıyla bu arkadaş grubuna gelmem çok saçma olur. 

Adnan Oktar davası, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların ifadelerinin alınmasıyla devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.