Apple Türkiye’de Avrupa’nın en büyük mağazasını açıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple, Türkiye’deki üçüncü ve en büyük mağazasını açmak için çalışmalara başladı. Ortaya çıkanlara göre yeni mağaza, Türkiye’deki en büyük mağaza olacak ve Caddebostan’da açılacak.

Son bir kaç senedir Türkiye’de faaliyetlerini arttıran Apple, Zorlu Center ve Akasaya’da olmak üzere iki adet Apple Store’a sahip. Bu yıl içerisinde yeni bir mağaza daha açmak isteyen Apple, kolları sıvadı.

Şu an için ortaya çıkanların EMPTY isimli İspanya kökenli bir şirket olduğunu da belirtelim. Apple tarafından onaylanan herhangi bir duyuru yapılmadı. Bu iddia doğrultusunda Caddebostan’da açılması beklenen mağazanın tam adresi “Abdulkadir Noyan St. No:13 Caddebostan, 34728 Kadıkoy/Istanbul” olacak ve üçüncü nesil mağaza konseptine sahip olacak. Yani mağazanın her yerinde Apple’ın yeni patentli camları kullanılacak.

4 katlı olacağı belirtilen mağaza, iki katında müşterileri ağırlayacak. Yeni mağazanın bu kadar önemli olmasının bir diğer nedeni ise Doğu Avrupa ve Orta Doğu’daki en büyüğü olması. Yani Caddebostan’da inşaa edilecek yeni Apple mağazası metrekare ve çalışan bakımından rekor kırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.