Adnan Oktar’ın Z kuşağı aslanı Berkay: “Adnan Abi’ye sordum: Mehdi misin?”

Adnan Oktar mahkemesinde şaşırtıcı diyaloglar yaşanmaya devam ediyor. Adnan Oktar’ın Z kuşağı aslanı Berkan Kayabay, 2 yıldan fazladır cezaevinde, katillerle, hırsızlarla bir arada yaşadı ve savunmasını mahkeme önünde yaptı. Berkay en küçük aslanlardan ama o büyük bir delikanlı. Çünkü cezaevinde büyük imtihanlar yaşadı. O yaşta bir gencin hiç bir suç işlememesine rağmen, o kadar suçlu arasında, hapiste nasıl sabrettiği merak konusu oldu. Allah’a imanından dolayı sabrettiğini söyleyen Berkay, büyük bir olgunluk göstererek, şu sözleri söyledi:

“Biz buraya Allah’ın takdiriyle girdik. Allah’ın takdiriyle çıkacağız. Hakim ismi Allah’a aittir. Biliyorsunuz, zaten siz de Allah’ın bir tecellisisiniz şuan. Karar günü de kararı Allah verip, sizi vesile kılacak. Eğer imtihan devam edecekse biz Allah’tan gelen herşeye razıyız. Ben iyi ki Adnan Abi’yi tanımışım. Eğer tanımasaydım Deist olacaktım. Ben dışarıda dinsiz, imansız bir genç olarak yaşayacağıma cezaevinde imanlı bir şekilde yaşamaya razıyım. “

Mehdi misin?

Berkay herkesin en çok merak ettiği soruyu Adnan Oktar’la tanışır tanışmaz sormuş: ” Adnan abi siz mehdi olduğunuzu düşünüyor musunuz?”

Berkay Kayabay, A9 stüdyosuna gittiğinde Adnan Oktar’a sorduğu merak edilen soruyu, mahkeme heyetine şu sözlerle anlattı:

Ben Adnan abiye sordum. “Adnan abi siz mehdi olduğunuzu düşünüyor musunuz?” dedim. Acayip güldü, “Tamam görünüm olarak benziyor olabilirim ama çıkıp kaşıkla oynuyorum. Mehdi olsam çıkıp kaşıkla oynar mıyım? Mehdi değilim.” dedi çok net şekilde. Ben de Adnan Abi’nin Mehdi olduğunu düşünmüyorum. Bir insana “Kesin Mehdi’dir” diyen “O kişi cennetliktir” demiş oluyor. Öyle bir kanaati kimse veremez. Allah bilir kimin Mehdi olduğunu. Kim olabileceği konusunda bir fikrim yok. “

Adnan Oktar engellenirse, Ateist, Deist Z kuşağına yazık olur…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın gençlerde ateizmin, deizmin arttığına yönelik açıklamasını savunmasında dile getiren Berkay Kayabay, kendisi gibi Z kuşağı gençlere dini anlatabilecek olanın Adnan abisi olduğunu mahkeme heyetine anlattı.

“Diyanet İşleri Başkanı, “Gençlerde Ateizme, Deizme yöneliş arttı” diye bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamayı Adnan abi tutuklandıktan sonra yaptı. İslamiyet konusunda gençlerle ilgilenen kimse yok. Şuan eğer Adnan abinin tebliğ yapmasına, dini anlatmasına, modern yöntemleri kullanmasına, bize hitap etmesine engel olunursa bu Z kuşağına yazık olur. Başka kimseden dini dinlemezler efendim.”

Kanımızda alkol çıkmadı.

Adnan Oktar’ın arkadaşlarının hiçbirinin kanında alkol çıkmadığına değinen Berkay Kayabay, dindar olduklarını da vurguladı.

Biz tutuklandıktan sonra kanımız alındı, saç telimiz alındı, kanımızda alkol bile çıkmadı.

Berkay Kayabay’ın ailesi de Adnan Oktar’ı destekliyor. Annesi, “Oğlumun elinde Kuran’ı görünce çok mutlu oluyorum, namaz kıldığını görünce çok mutlu oluyorum” diyerek videosunu paylaşmış ve Adnan Oktar’a teşekkür etmişti. Babası da ailelerin katıldığı A9 Tv yayınına katılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.