Adnan Oktar’ın, ”Üstadımız Bediüzzaman’ın bizlere kıymetli bir emanetidir” dediği Mehmet Fırıncı Ağabey vefat etti.

Üstad Bediüzzaman Hazretlerine karşı büyük bir saygı ve sevgisi olan Adnan Oktar; ”Mehmet Fırıncı Ağabeyimiz Üstadımız’ın bize emaneti, tüm kardeşlerimiz çok ihtimam göstersinler” diye hatırlatmalarda bulunmuştu.

Bediüzzaman Said Nursi’nin en yakın talebelerinden ve asıl adı Mehmet Nuri Güleç olan, aynı zamanda İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı Ağabey, bir süredir Bahçelievler’deki özel bir hastanede rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma alınan Fırıncı Ağabey’in dün vefat ettiği haberi geldi.

92 yıllık ömrünü Kur’an ve iman hizmetinde geçiren Fırıncı Ağabey tevazusu, şefkati ve nezaketi ile gönüllerde taht kurmuş samimi bir Müslümandı. Fırıncı Ağabey’in asrımızın mühim bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ların neşriyatında ve birçok dünya diline çevrilmesinde çok önemli hizmetleri oldu.

Mehmet Fırıncı Ağabey Adnan Oktar ve Eserleri Hakkında neler söylemiş?:

“İlim Teknik serisinin bir devamı manasında o eserlerin hakikaten İman cihetiyle insanlara büyük faydası olduğu görülüyor”

Mehmet Fırıncı Ağabeyimiz’in cenaze namazı 4 Ekim Pazar günü öğle namazında Eyüp Sultan Camiinde kılınacak ve ardından Sayın Cumhurbaşkanımız’ın tensipleri ile Eyüp Sultan Cami haziresine defnedilecektir. Muhterem ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Kendilerine Allah’tan rahmet dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.