Adnan Oktar’ın Hükümeti Fetö’ye Karşı Uyardığı Ortaya Çıktı

Adnan Oktar operasyonundan sonra Adnan Oktar ve arkadaşlarının FETÖ ile ilişkili ya da FETÖ’ye benzer olduğu yönünde iddialar ortaya atılması üzerine konu mercek altına yatırıldı. Adnan Oktar’ın 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesi boyunca 12 saat canlı yayını hiç kesmediği ve hain darbe girişimine karşı gelen açıklamalar yaptığı RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) tarafından rapor edildi.

17-25 Aralık 2013 tarihi, FETÖ terör örgütünün “paralel örgüt” olduğunun ortaya çıktığı operasyonların tarihi. Bu tarihten sonra paralel örgüt FETÖ’nün devletin tüm kademelerinden temizlenmesi için çalışmalar başladı ve son olarak 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimiyle FETÖ, bir terör örgütü olduğunu ilan etmiş oldu.

Adnan Oktar’ın Aralık 2013’ten Önce FETÖ’nün Art Niyetini Canlı Yayında Açıkladığı Ortaya Çıktı

Adnan Oktar’ın FETÖ ile ilişkisi olup olmadığının araştırılması için incelenen A9 TV yayınlarında, Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen’i riskli bulduğunu ve devlet içinde paralel bir yapılanma çabasında olduğunu canlı yayından duyurduğu oraya çıktı. Adnan Oktar’ın konuşmalarında, Fethullah Gülen’i canlı yayında açıkça uyararak doğru yola çekmeye çalıştığı görüldü.

Adnan Oktar 2013’ten Önce FETÖ Hakkında Neler Demişti?

“Fethullah Hoca Cemaati siyasete girerse sıfır netice alır. Siyasetle ilgili iddiası olmaması lazım Fethullah Hoca Cemaatinin. Siyaseti siyasetçilere bırakacak. Hükümet içinde hükümet olmaya kalkmak çok yanlış… Garibanın tekisiniz. Fikre tahammülünüz yok. Düşünceye tahammülünüz yok. Hatta benim gördüğüm kadarıyla despot bir yapıya eğilimlisiniz. Kendinden olmayan adamı harcama kafasında oluyorsunuz.” (07.03.2012)

“Siz paramparça olsun istiyorsunuz Müslümanlar, bunu size kim öğretiyor. Bunu da öğrenmek zor… Güneydoğu’da da özerklik istiyorlar. Hiç olmayacak şeyleri de olacak gibi gösteriyorlar. Güneydoğu’da komünist bir devlet kurmak istiyorlar. Güneydoğu’da komünist devlet kurmak istiyorlar. Sen (Fethullah Gülen) özerklikten bahsediyorsun. “Abdullah Öcalan’a da ev hapsi diyorsun” Ev hapsi demek tahliye demektir, yani ‘git istediğini yap’ anlamına geliyor… Peki Fethullah Hoca böyle mi yola çıktı ilk çıktığında? Zaman Gazetesi’nin amacı bu muydu?… Davalarını kaybetmişler, heyecanlarını kaybetmişler. Çok ayıp, anormallik bu, tabii ki eleştireceğiz.” (02.08.2012)

“Ben Fethullah Hoca’nın bir tek ‘Allah bir’ demesine inanırım. Helaller, haramlar, cennet, cehennem, bunların hepsine inanırım ama onun dışındaki sözlerine inanmıyorum ben… Demek ki Risale-i Nur’a ve Bediüzzaman’a karşı muazzam tavır almış çok riskli bir yapılanma var demektir. O zaman anlatılanlar doğru demek ki… Fethullah Hoca ile ilgili güveneceğimiz hiçbir şey yok demektir, benim için sıfırdır.” (13.12.2012)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.