Adnan Oktar’ın Evinden Çıkarılan Eşyalarının Tarihi Eser Değeri Olmadığı Tespit Edildi

11 Temmuz 2018 günü haber kanalları Adnan Oktar’ın villasından çıkarılan dekorasyon eşyalarını yayınladı. Vazolar ve tablolar özellikle dikkat çekerken, bunların tarihî eser değeri olduğu iddia edildi.

Adnan Oktar’ın Evinden Çıkarılan Eserler Bugün Mağazalarda Satılan Dekorasyon Eşyaları Çıktı

Adnan Oktar’ın evinden çıkarılan eserler arasında yer alan “Halı Tüccarı” adlı tablonun tarihi eser değeri olmadığı, pek çok mağazada yaygın olarak satılan bir resim olduğu kaydedildi. Ünlü Fransız Ressam Jean Leon Grome’a ait olan tablonun orijinalinin ise, Londra’daki Mathaf Gallery’de olduğu biliniyor.

Dekorasyonda Kullanılan Vazoların Üzerinde Markaları olduğu Görüldü

Kameralara yansıyan vazoların üzerinde markalarının yer aldığı ilk etapta fark edildi. Bugün ilgili markaların mağazalarında aynılarının yahut benzerlerinin halen satışta olduğu bu parçaların tarihi eser değeri bulunmadığı kayıtlara geçti.

Tarihi Eser olduğu İddia Edilen Tevrat, 60 Yıllık Çıktı

Eserler arasından çıkan Tevrat üzerinde de incelemeler yapıldı ve kitabın yalnızca 60 yıllık kaliteli bir basımdan ibaret olduğu tespit edildi. Şu anda çıkarılan eşyalar arasında tarihi eser olarak ticarî değeri olan herhangi bir antic parçaya rastlanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.