Adnan Oktar’ın dünyada şok etkisi yaratan Atlası, Avrupa Merkez Bankası Başkanı’nın odasından çıktı

Eski IMF Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın kitaplığında Adnan Oktar’ın “Yaratılış Atlası” isimli kitabının olması dikkat çekti.

Adnan Oktar’ın sevenlerinin, yazarın kitaplarını ücretsiz olarak dünya çapında dağıttığı biliniyordu. Adnan Oktar grubu, açtıkları fosil sergileriyle Evrim teorisinin müzmin savunucularına, milyonlarca yıllık fosillerin evrim geçirmediğini ispatlamışlardı. Bu eserle milyonlarca insana fosillerin; evrimin değil Allah’ın yaratışının delilleri olduğunu anlatmışlardı. Taksim metrosunda, meydanlarda, alışveriş merkezlerinde sıkça rastlanan bu sergiler çok konuşulmuştu. Bir de çok konuşulan bir kitap var ki o da dünya çapında ünlü bir kitap: Yaratılış Atlası – Atlas of Creation.

Dünyaca ünlü ateistlere, evrimci profesörlere dahi ulaşan Yaratılış Atlası, evrimin geçersiz olduğunu, Allah’ın varlığını bilimsel olarak anlatan bir kitap. Bugün pek çok üniversitede, kütüphanede ve birçok profesörün, öğretim görevlisinin kitaplığında bulunan 11 dile çevrilmiş olan Yaratılış Atlası tüm ülkelerin ileri gelenlerine ücretsiz olarak gönderilmişti.

İçlerinde Richard Dawkins de var.

Ünlü ateist, evrimci Richard Dawkins, ateist olduğu için, bu kitapta yazılanları kabul etmiyor ancak bir çok yabancı profesör de Adnan Oktar’ın Yaratılış Atlası’nı destekliyor ve öğrencilerine tavsiye ediyor. Adnan Oktar’ın dünya çapında tanınmasına vesile olan bu eser, 764 sayfa ve 6.3 kilo ağırlığında. 4 cildi mevcut olan bu dev eser kuşe kağıda basılmış ve büyük, kaliteli resimler içeriyor.

Yaratılış Atlası’nda binlerce canlının milyonlarca yıllık fosillerinin ve bugünkü hallerinin resimleri yer alıyor. Yazar eserinde fosillerle bugünkü orijinallerini kıyaslayarak ikisi arasında hiçbir fark olmadığını yani herhangi bir sözde evrimin gerçekleşmediğini ispatlıyor. Bu fosillerin, üniversite onaylı, sertifikalı gerçek fosiller olduğu da belirtiliyor. Evrimci, ateist profesörleri kızdıran bu kitap, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde de tartışmalara neden olmuştu. Şimdi de aynı Atlas, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde konuşurken arkasındaki kitaplıkta görüldü.

Allah’ın varlığını, İslam’ın bilimle iç içe olduğunu tüm dünyaya anlatmak, ateizmi fikren etkisiz hale getirmek, İslam’ın şiddeti, terörü lanetlediğini anlatmak, Adnan Oktar grubunun hedefleri arasında yer alıyor. Ücretsiz dağıtılan bu eser her ne kadar ateistleri kızdırsa da, Türkiye’nin bir gururu olarak dünyanın her kütüphanesinde yer almayı başarmış durumda.

Türkiye yazarlarına ve fikir insanlarına, sanatçılarına değer veren, eserleriyle, ve yüzlerce yıllık sanatsal alt yapısıyla dünya çapında haklı üne sahip bir ülke olarak tanınmaya layıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.