ADNAN OKTAR’DAN ÖNEMLİ MESAJ: “KADINLAR GÜNÜ ÖZEL BİR GÜN”

Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış, bazı ülkelerde resmi tatil olan, bazı ülkelerde hala görmezden gelinen bir gün. Ülkemizdeyse 8 Mart, her yıl önemli etkinlikler ve toplumsal mesajlarla kutlanıyor. Kadın-erkek eşitliği, kadının toplumdaki konumu ve hayatın her alanındaki önemi hakkında en dikkat çekici mesajları veren isimlerden biri de Adnan Oktar…

 “KADINLAR GÜNÜ ÖZEL BİR GÜN”

Kadınlar günü özel bir gün oluyor hakikaten. Kadınlar korunan, sevilen, değer verilen, asil varlıklar oldukları için bir özellik olarak vurgulanmış oluyor. (Adnan Oktar, 23 Mart 2018)

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü…

“CENNETTE HER GÜN KADINLAR GÜNÜ”

Kadınlar günü her gün, sonsuza kadardır kadınlar günü, sonsuza kadar. Cennette her gün kadınlar günü vardır sonsuza kadar. Cennetin en güzel varlıklarıdır kadınlar. (Adnan Oktar, 8 Mart 2018)

“KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA OLMALI”

Türkiye’nin Avrupai yönünün ağır basması lazım. Mecliste, bakanlıklarda ve hayatın her yerinde kadınların olması gerekir. Kadının özgür ve huzurlu yaşanması medeniyetin göstergesidir. (Adnan Oktar, 11 Nisan 2018)Siyasete kadınlar hakim olsa muhteşem olur. Meclislerin en az yarısı kadın olmalı. (Adnan Oktar, 23 Haziran 2018)

“KADINLARA DANIŞMAKTA BEREKET VARDIR”

Dünyanın en güzel süsüdür kadın, daha üstüne yok. Çok mübarek varlıklardır. İstişarede de isabet olur, çok akıllıdır kadınlar. Kadına danışmakta bereket, güzellik vardır. Hayır getirir geldiği yere, inşaAllah. Kadınlarla çok güzel istişare edilir ve çok akıllı olur kadınlar. İstişarede kadına uymak çok iyi olur, bereket getirir. (Adnan Oktar, 25 Mayıs 2012)

 “KADINLARLA İLGİLİ ERKEKLER HÜKÜM VEREMEZ”

Kadınlarla ilgili erkekler hüküm veremez. Kadın kendi hayatı hakkındaki hükmü kendi verir. Kimsenin kimseyi hizaya getirme yetkisi yoktur. Kadınlar, erkeklerin nasıl yaşayacağına karışmıyor, bu konuda ahkam kesmiyor. Erkeklerin de kadının ne yapması, ne giymesi, nasıl konuşması, nasıl gülmesi gerektiği hakkında ahkam kesme hakkı yoktur. (Adnan Oktar; 28 Aralık 2017)

Kadınların hayatını mutlaka şekillendirmeleri gerektiğine inanıyorlar. Bu, kadına saygıya uygun değildir. Kadınlar kimsenin hayatını nasıl yaşayacağına karışmıyorsa, kimsenin de onlara karışmaması lazım. (Adnan Oktar, 14 Şubat 2018)

Erkekleri kadınlara karşı çok olumsuz eğittiler. Kadının insanla hayvan arası bir mahluk olduğunu telkin ederek insanları eğitiyorlar. Kadınları da, “sen eksiksin, yarım varlıksın” diye eğitiyorlar. “Seni kocan döver, dövdüğünde deşarj olur, sakın şikayet etmeyeceksin” diyorlar. Bunu da Peygamber söyledi diyorlar. Peygamberimiz (sav) asla böyle çirkin bir şey söylemez. Öyle yanlış bir eğitim veriyorlar ki Allah’ın en güzel nimetlerinden biri olan kadınlara değer veremiyor, onları sevemiyor ve saygı duyamıyorlar. (Adnan Oktar; 19 Şubat 2018)

“KADININ ÖZGÜR OLMASI ESASTIR”

Kadınlar özgür olmadığında bu onların hafızasına, konuşmasına, güzelliğine etki eder, kadın özgür olduğunda yaratıcı gücü ortaya çıkar. (Adnan Oktar, 1 Ağustos 2017)Geçmişin değerlerini korumak, geleneklere sahip çıkmak güzeldir. Ancak geçmişe sahip çıkmakla birlikte hep daha modern, daha Avrupai, daha aydın, sanatı kaliteyi önemli gören, kadınlara özgürlük tanıyan, gençlerin diledikleri gibi yaşadıkları, neşe ve hayat dolu bir Türkiye olması çok önemlidir. (Adnan Oktar, 1 Mayıs 2018)

Kadınların çoğu korku içinde yaşadıkları için farklı savunma mekanizmaları geliştiriyorlar. Önce kadınları baskıdan kurtarmamız, güvenli bir hayat sunmamız gerekiyor. Sokak baskısını, toplum baskısını, aile baskısını, gelecek korkusunu genç kızların üzerinden kaldırdığımızda onlar da hayat bulacak çok rahat yaşayacaklar inşaAllah. (Adnan Oktar, 17 Kasım 2017)

Kadınların güzel, bakımlı, dindar, iffetli, sevgi dolu olmaları herkese zevk veriyor. Ama bilinçaltlarında köklü bir kadın karşıtlığı var. Kadın sokağa çıkamaz, saçını boyayamaz, dilediği gibi giyinemez, kahkaha atamaz, mutlu olmaz diye inanmışlar. Bu yanlış ve hiçbir dayanağı olmayan bir inanç. Bu yanlış inancı düzeltiyoruz ve düzeltmeye devam edeceğiz. (Adnan Oktar, 27 Aralık 2017)

“KADINLARI EZMEYE KALKARSAN ALLAH SENİ EZER”

Kadınların mutlu olmadığı bir dünyayı Allah rahat bırakmaz. Allah kadınları dünyanın en güzel varlığı olarak yaratmış. En güzel yarattığı varlığı ezmeye kalkarsan Allah seni ezer. (Adnan Oktar, 8 Mayıs 2018)

Kadınların merhametli ve affedici olmasından istifade ederek birçok zalim kadınları ezmeye kalkmış. Kadınları ezme devri artık bitti. Kadına saygı olması için önce kadını yaratana, gerçek sahibine saygı ve sevgi önemlidir. Allah’a sevgisi saygısı olmayanın kadının değerini anlaması mümkün değildir. Allah korkusu ve sevgisi zayıf olduğunda kadına öfke ve nefret daha hızlı gelişiyor. (Adnan Oktar, 12 Kasım 2017)

“KADINLAR YÜKSEK AHLAKA SAHİPTİR”

Kadınlar çok derin ve ince düşünme yeteneğine sahiptir, 5 duyuları da çok güçlüdür. Erkekler olayları daha kaba değerlendirir. (Adnan Oktar, 13 Mart 2018)

Kadınlar erkeklere göre daha derin düşünüyorlar, daha dikkatleri keskin, analiz güçleri daha yüksek. Güzellik anlayışları çok güzel. Kadınlar çok muhteşem, özel yaratılmış varlıklardır. Dindar bir kadın dünyanın en mükemmel varlığıdır. Tutarlı, dengeli, Allah’tan korkan, Allah’ı çok seven bir kadın dünyanın en güzel nimetidir. (Adnan Oktar, 12 Şubat 2018)

Kadınlar melek gibidirler, son derece yüksek ahlaka sahiptirler. Müthiş analiz güçleri vardır. Saniyeler içinde yüzlerce detayı teşhis edebilirler. Çok ince düşünürler. Hangi cümlenin neden kurulduğunu, konuşurken hangi vurgunun neden yapıldığını daha kişi konuşurken o an teşhis ederler. Kadınlar çok hassas, naif varlıklardır. Muazzam itina etmek gerekir. Bu mübarek varlıkların ezilmesine bundan sonra asla müsaade etmeyeceğiz. (Adnan Oktar, 11 Ocak 2018)

Kadınların sabırları, vefaları, temizlikleri, kalite ve sanat anlayışları çok yüksek. Kadınlar hem ahlak olarak hem güzellik olarak çok büyük bir nimettir. Kadın güzelliğinin ortadan kaldırılması şeytanın, dünyayı cehenneme çevirmek için, oynadığı bir oyundur. (Adnan Oktar, 4 Ocak 2018)

“KADINA SAYGI DUYMAMAK TÜM İNSANLARIN ONURUNA SALDIRIDIR”

Bir ortamda, özellikle de kadınların bulunduğu ortamda, küfretmek saygı eksikliği, ahlak noksanlığıdır. Bunun ortadan kaldırılması için ortamda küfür edilmesini kişiye hakaret suçu kapsamına almak lazım. Oradaki herhangi bir kişinin şikayet hakkı olmalı ve adli süreç hemen neticelenip o suçu işleyene kanuni ceza hızla verilmeli. Bir kadının bulunduğu ortamda o kadına saygı duymamak ve küstahlık yapmak o ortamda bulunan tüm insanların onuruna saldırıdır. (Adnan Oktar, 11 Ocak 2018)

Tüm dünyaya kadınlara saygı duymayı, değer vermeyi öğreteceğiz. Kadınların özgür yaşamasının doğal olduğunu öğrenecekler. (Adnan Oktar, 9 Nisan 2018)

Ortadoğu’da kadına bakış açısı çok felaket. Kadını rahatsız etmek, üzmek ve onu tedirgin etmek üzerine kurulu. İnsan bir kadını mahçup etmeye asla kıyamaz. Kadına saygı hürmet gösterilir. (Adnan Oktar, 18 Haziran 2018)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.