Adnan Oktar’a sarıldı; “Rüyamda gördüm, tahliye olacağız inşallah”

Adnan Oktar davasında, 79’uncu duruşma dün İstanbul Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki Mahkeme salonda görüldü. Duruşmaya Adnan Oktar’ın da bulunduğu 60 tutuklu sanık, 40 tutuksuz sanık, izleyiciler ve müşteki ile sanık avukatları katıldı.

Adnan Oktar’a sıkı sıkı sarıldı;

Adnan Oktar duruşmaya mavi bir ceket, içerisine sarı bir tişört giyerek geldi. Duruşma öncesi, önde gelen isimlerden Ulviye Didem Ürer, Adnan Oktar’a çikolata vermek için yanına gitti. Çikolatayı verdikten sonra Oktar’a sımsıkı sarılan Ürer “Sizi çok özledim, rüyamda gördüm sizi, tahliye oluyorduk. İnşallah çıkacağız buradan” dedi. Bunun üzerine tutuksuz sanıklar ve izleyiciler “Çok güzeller, maşallah” diyerek alkışladı.

ARKADAŞ GRUBU

Sanık avukatlarından Tahir Yüksel, “Adnan Oktar suç örgütü diye bir şey yok. Bunlar arkadaş grubudur. Suç örgütü olması için bir suç işlenmesi lazım. Ortada bir suç yok. Ama açık ve net LGBT diye bir örgüt var, kendilerine örgüt diyorlar, istedikleri gibi olursuz izinsiz yürüyüş dahi yapıyorlar, istedikleri gibi özgürce kendilerini ifade ediyorlar. Bu örgütün suç işleyen kolları da var. Ancak bunlara kimse suç örgütü demiyor. Adnan Oktar suç örgütü denilen topluluk, hiçbir şey yapmayan kendi halinde takılan bir arkadaş grubudur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.