Adnan Oktar Operasyonundaki İtirafçılar ile Şikayetçiler Birbiriyle Çelişkili

Adnan Oktar operasyonunun üzerinden aylar geçti. Yüzlerce kişinin tutukluluk durumu devam ediyor. Ardı ardına gelen “itirafçı” konuşmaları ise gündemde geniş yer buldu. Gerek hiç tanınmamış isimler gerekse her gün göz önünde olan Beril Koncagül gibi ünlü isimler itirafçılık yasasından faydalanarak cezaevinden çıktı.

Şikayetçiler, İtiraf Yasasıyla Serbest Bırakılanlara neden Tepki Göstermiyor?

Dava sürecinde şikayetçi olan kişilerin itirafçılık yasasından faydalanıp çıkanlara olan sıcak tavrı dikkat çekti. Sosyal medya üzerinde, kendisine tecavüz edildiği iddiasında olan bayanların, Adnan Oktar’ın arkadaş çevresindeki erkeklerin itirafçılıktan faydalanarak cezaevinden çıkmasına sevinen paylaşımları oldu. Normal şartlarda kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği kişilerin serbest kalmasından rahatsız olması beklenirken, bu bayanlar hiçbir rahatsızlık göstermedi.

Kendi İşlediği Suçlardan Bahseden Şikayetçiler neden Tutuklanmadı?

Bununla beraber, dolandırıcılık iddiaları ile ilgili bizzat kendisinin dolandırıcılık yaptığını ifade eden Ö.M. isimli şahıs tutuklanmadı. MASAK raporları üzerinde hiçbir hukuksuz mali hareket tespit edilmemiş kişilerin ise tutukluluk durumu devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.