Adnan Oktar Operasyonunda El Konulan Silahlar Ruhsatlı Çıktı

Adnan Oktar ve arkadaşlarının evlerinde bulunan silahların tümü resmi olarak devlet tarafından güvenlik amacıyla verilmiş

11 Temmuz 2018 tarihinde yapılan operasyonda Adnan Oktar ve arkadaşlarının evlerinde yapılan aramalarda onlarca silah ve mühimmat bulunmuştu. İlk zamanlar bu silahların ne amaçla tutulduğu ve ruhsatlı olup olmadığı hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılmıştı. Ancak yapılan incelemelerde bu silahların tümünün ruhsatlı olduğu, yani devlet tarafından verildiği tespit edildi. Bir silahın ruhsatlı olması; devletimizin asayiş, organize suçlar, terörle mücadele, valilik ve içişleri bakanlığı gibi kurumlarının silahın ilgili kişiye verilmesini uygun ve güvenli bulduğunu göstermektedir.

El-Kaide Elemanlarının Üzerinden Adnan Oktar’ın Evinin Krokisi Çıkmış

El-Kaide militanlarına yönelik 1 Mart 2013 tarihinde Tekirdağ’da düzenlenen operasyonda çok sayıda bulgu ele geçirilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda, El-Kaide’nin elinde Adnan Oktar’ın evinin adres bilgisi ve krokisinin olduğu belirtildi.[i] Bu bulgular üzerine Adnan Oktar’ın özel güvenlik tedbirlerine başvurması Devletimizce haklı bulunarak, çevresindeki kişilerin ruhsatlı silah taşımaları sağlanmıştır.


[i] https://www.internethaber.com/erdogana-hakaret-acun-ve-oktara-suikast-612372h.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.