Adnan Oktar grubundan cevap geldi: “Eğitimlerimizle öne çıkan insanlarız.”

Geçtiğimiz haftalarda, Adnan Oktar davasında tahliyesine karar verilen 91 kişinin savunması alındı ve Adnan Oktar davasıyla ilgili hazırlanan iddianamede geçen eğitim hakkının engellenmesi iddiasına cevap verildi. En çok tanınan isimlerden Tülay Kumaşçı’nın İTÜ Matematik Mühendisliği okuduğu biliniyordu. Diğer bayanlar da savunmalarında bitirdikleri okulları, mahkeme heyetine sundular. “Eğitim hakkının engellenmesi yok, eğitime teşvik var” diyen bayanlar, iddialara tek tek cevap verdi.

Adnan Oktar grubundan, Ebru Altan Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü, Didem Ürer, İTÜ Matematik Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Felsefe, Gülşah Güçyetmez, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği, Aylin Kocaman, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü, Ayşe Koç İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı, Aslı Süme, İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Gülgün Göktan, İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatından sonra İngiliz Dili ve Edebiyat, Merve Büyükbayrak, Marmara Üniversitesi İşletme, Tuba Babuna, İstanbul Üniversitesi İktisat, Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden mezun olmuşlar. Diğer bayanlar da savunmalarında okullarını bırakmadıklarını dile getirdiler. İşte o savunmalardan bazıları:

“Eğitimlerimizle öne çıkan insanlarız.”

Gülgün Göktan: Talimatla okul bırakma asla söz konusu olamaz. Ben Sn. Adnan Oktar ile tanıştıktan sonra 2 kez üniversite sınavına girdim. İki ayrı üniversite okudum.

Burcu Çekmece: 30 senedir Sn. Adnan Oktar’ın arkadaşıyım. Bu süre boyunca suça dair en küçük bir eylem ya da konuşmaya şahit olmadım. Üniversite eğitimimi de başarıyla tamamladım. Güya eğitim hakkının engellenmesi kesinlikle doğru değildir.

Selda Göktan: Adnan Oktar bir fikir adamıdır. Bizler de onunla birlikte fikir, genel kültür, kalite, görgü ve eğitimlerimizle öne çıkan insanlarız.

Görkem Erdoğan: “İngiltere’de eğitim gördüm ve 17 yaşından beri yalnız yaşıyorum. Şiddet görmüş olsam hakkımı ararım, asla susmam. Ayrıca babam asker. Babamdan yardım isterim. Adnan Bey’den her zaman sevgi, saygı ve merhamet gördüm.”

Yasemin Kiriş: Ben İmam Hatip ve İlahiyat mezunuyum. Yatılı Kuran kurslarına da gittim. Arapça biliyorum ve donanımlıyım. Kuran’ı Arapça olarak okuyorum ve anlıyorum. Asla harama girmem.

Ebru Fişek: Adnan Bey ile Bilkent Üniversitesi’nde okurken tanıştım. Tanıştıktan sonra da İstanbul Üniversitesi’nde master yaptım. Adnan Bey’in bayanların eğitim hakkını engellediği iddiası böylece çökmüş oluyor. Tam tersine yaptığımız çalışmalar bilimsel olduğu için Adnan Bey eğitime çok önem verir ve tüm arkadaşlarımı hep teşvik eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.