Adnan Oktar Grubu İddianamesindeki Müşteki S.S. İle İlgili İlginç Detay

11 Temmuz 2018 tarihinde Adnan Oktar grubuna gerçekleştirilen operasyon kapsamında 168 kişi, ikinci dalgada ise 7 kişi tutuklanmıştı. Yaklaşık 1 yıl süren iddianame süreci 19 Temmuz’da tamamlanıp kabul edildi.

İddianamede bir çok alanda yöneltilen suçlamalar göze çarpmaktadır. Savcılık makamı şu ana kadar müşteki ve tanıkların ifadelerini dinlemiş ve gerekli incelemeler sonucu iddianameyi tamamlanmıştı. Emniyet ve savcılık sorgulamasında üzerinde en çok durulan sorulardan biri olan 14 yaşındaki S.S isimli müştekinin ifadeleriydi. Hemen hemen bütün şüphelilere S.S isimli müştekinin 2014 yılında yaşandığı iddia edilen taciz olayları soruldu. Şüpheliler ise anlatılan olaya şahit olmadıklarını, bu kişiyi de tanımadıklarını ifade ettiler. Sorgunun asıl muhatabı olan Adnan Oktar ise ifadesinde böyle bir olayın yaşanmadığını, bahsedilen S.S isimli kişiyi annesiyle birlikte bahçede ayaküstü gördüğünü, özel bir görüşmenin olmadığını belirtmişti. Ayrıca reşit olmayan hiç kimsenin de ailesi olmadan stüdyoya dahi girişine izin vermediğini söylemişti.

İfadeler ve yaşandığı iddia edilen olaylar incelendiğinde bazı tutarsızlıkların olduğu göze çarpmaktadır. Örneğin kendisine taciz olduğunu öne süren S.S bu olayı 2014 yılında babasına anlatmış fakat 4 yıl boyunca ne yaşadıkları İsviçre makamlarına ne de Türkiye’deki adli makamlara şikayet etmemişlerdir. Dahası 2016 yılındaki Adnan Oktar adına açılmış olan gizli dosyaya 2018 yılında müdahil olmuş ve ifadesini de Çocuk Şube yada ilgili bir birim yerine konuyla alakasız olan Mali şubeye giderek şikayetçi olmuşlardır. Buna benzer bir çok olaya rastlanan iddianamede 15-20 yıl önce yaşandığı iddia edilen ifadeler yer almaktadır.

İddianamede yer alan iddiaların neredeyse tamamının müşteki ifadelerine dayandırıldığı görülmektedir.

6 thoughts on “Adnan Oktar Grubu İddianamesindeki Müşteki S.S. İle İlgili İlginç Detay

  1. Adnan Oktar’ı izlediğim kadarıyla çok nazik ve kibar birisi böyle birisi nasıl olur da bunları yapar hiç inandırıcı gelmiyor. İtirafçı olan bir kişiye de inanmak ne kadar doğru olur ki? Hapisten çıkmak için iftira atıyor olamaz mı? Hapiste olan diğer Kişiler neden bunları söylemiyor???

  2. Bu iddialara nasıl güvenebiliyorsunuz.Kızın şimdiye kadar aklı neredeymiş niye şimdi söylüyor bunları

  3. 4 yıl boyunca şikayet etmeyip 2018de şikayet etmek, bir gariplik olduğunu gösteriyor. ben bu kişinin iddiasına inanamadım. çok fazla suç iddiasında bulunuluyor adnan oktar hakkında ama hiçbirinin delilini göremedik. adnan oktarı karalamak için zorlanmış olabilir.

  4. Adnan Oktar hakkında hep haber oluyor ama neden bir delil yok anlamış degilim.Haberleriniz hep iddia ediliyor tarzinda hiç delil yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.