Adnan Oktar davasında ŞOK gelişme. Sözde cinsel taciz iddialarına Adli tıp raporları ne diyor?

Silivri yerleşkesinde görülen Adnan Oktar davası müştekilerin sanıkların ve etkin pişmanlıktan yararlananların ifadeleriyle devam ediyor.

Adnan Oktar grubuna yöneltilen suçlamalardan cinsel taciz iddialarının tamamen iftira ve yalanlardan oluştuğunu söyleyen aslanlar, mahkemede tek tek savunmalarını yaptılar. Müşteki bayanların kendilerine iftira attıklarını dile getiren aslanlara aileleri de destek verdi.

Adnan Oktar davasında, müşteki bayanların cinsel istismar isnadlarına karşı, aslanlar, mahkemeden adli tıp raporları istenmesini talep etti. Adli tıp tarafından yapılan detaylı incelemede çıkan sonuçlara göre, müşteki bayanların sözde cinsel taciz iddialarını destekleyen bir bulguya rastlanmadı, tüm raporlar temiz çıktı.

Adli tıp raporlarında asla tecavüz, zorlama yada istismarı doğrulayacak bir girişimde bulunulmadığı ve sözde iddia edildiği gibi bir veya birden fazla kişiyle birlikteliği doğrular nitelikte bir duruma rastlanılmadığı tespit edildi.

Öte yandan, uzmanlarında hemfikir olduğu konu, herhangi bir cinsel saldırı veya istismar sonucunda insanlarda psikolojik bir travma olduğudur. Ama yapılan tüm testlerde ve detaylı incelemelerde bu tarz bir bulguya da rastlanmaması, Adnan Oktar grubuna iftira atıldığını doğrular nitelikte gözüküyor. Mahkeme heyeti bu konuda aksini ispatlayan somut bir delile ulaşamadı.

Müşteki bayanların, Adnan Oktar grubunun organize ettiği davetlere, konferanslara, iftarlara katıldığı fotoğraflar avukatlar tarafından mahkemeye sunuldu. Bu fotoğraflarda müşteki bayanların rahat, mutlu olmaları da hiçbir baskı altında olmadıklarının delili olarak dava dosyasına eklendi. Dahası, eş zamanda Adnan Oktar ve arkadaşlarına ait onlarca eve baskın yapıldığı 11 temmuz 2018 sabahında zorla tutulan veya mağdur edilen hiçbir bayana rastlanılmadığı da kayda geçti.

Şuan söz mahkemede. Duruşmalar ev hapsindeki bayanların da katılımıyla Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki mahkeme salonunda devam ediyor.

1 thought on “Adnan Oktar davasında ŞOK gelişme. Sözde cinsel taciz iddialarına Adli tıp raporları ne diyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.