Adnan Oktar Davasında 91 Tahliye! İşte O İsimler…

Adnan Oktar’ın 167’si tutuklu olan arkadaşlarından 91 kişinin tahliyesine 13 Aralık 2019 günü karar verildi. 90 gündür süren mahkemede Adnan Oktar’ın tutuklu arkadaşlarının savunmalarının bitmesiyle birlikte, savcı 95 kişinin tahliyesini istedi ve 91 kişinin tahliyesi gerçekleştirildi. Dava dosyasında hiç bir suç unsuru bulunamadığı için ve iddiaların iftira olduğu anlaşıldığı için mahkeme tahliye kararı verdi.

“Allah getirdi, Allah tahliye edecek.”

Adnan Oktar mahkemede “Allah getirdi, Allah tahliye edecek. Bütün kardeşlerimin tahliyesini talep ediyorum.” dedi.

Ulviye Didem Ürer, öncelikle sağlık problemi olan sanıkların tahliyesini isterken “Sonra tertemiz ve iffetli bütün kadın arkadaşlarımın, sonra erkek arkadaşlarımın, hiçbir suç işlemediğine emin olduğum Adnan Bey’in en son ise kendimin tahliyesini talep ediyorum.” dedi.

Merve Büyükbayrak ise “90 gündür bizi gördünüz, tanıdınız. Biz birbirini çok seven bir camiayız. Bizim bir suç örgütüyle alakamız yok. Biz Allah’tan korkuyoruz suç işlemeyiz. Başta Adnan Bey olmak üzere hepimizin tahliyesini talep ediyorum.” diye konuştu.

Aralarında hastaların da bulunduğu Adnan Oktar’ın 77 bayan arkadaşı, ailelerine, evlerine, arkadaşlarına kavuştu. Tutuklu bulunan tüm bayanlar, mahkemede Adnan Oktar’ı çok sevdiklerini, ondan her zaman sevgi, şefkat gördüklerini ve zorla konulma, dövülme iddialarının yalan olduğunu ifade ettiler. Aileleri de Adnan Oktar’a ve çocuklarına destek olmak için mahkemede bulundu. Tüm tutuklu sanıklar atılan iftiralara bir bir cevap verdiler.

İşte tahliye edilen isimler:

Deniz Tanık, Dolunay Tezin, Sibel Yılmaztürk, Esra Öymen, Arzu Leman Orcan, Aslı Efeoğlu, Aslıhan Hantal, Aslınur Alçakakan, Ayça Gökçaylar, Aydan Saraçoğlu, Ayfer Bayer, Ayşe Akkaş, Ayşe Pınar Akkaş, Banu Şener, Belgin Berber, Berrak Pilavcı, Betül Kesgin, Burcu Çekmece, Canan Kütahnecioğlu, Damla Pamir, Demet Görünür, Dilem Köknar, Duygu Altınok, Ebru Altan, Ebru Fişek, Ebru Yılmazatillaumur, Ebru Selin Barutçu, Ediz Çalıkoğlu, Elif Kıral, Elvan Şahin, Emine Duygu Polat, Esin Daban, Esma Sönmez, Esra Eldeliklioğlu, Esra Saraçoğlu, Filiz Arık Menet, Gizem Köknar, Gül Sinem Şener, Gülşah Güçyetmez, Hande Canlı, Kamile Gülen Yeral, Kübra Yıldırım, Mehtap Süer, Mehtap Şahin, Meltem Süngür, Müge Öğütcü, Nihan Toklu, Nilgün Yılmaz, Nil Özlem Şener, Nilüfer Koç, Nuran Göver, Nurşah Aksoy, Özlem Yörük Tınar, Pınar Sezgin, Selcan Yalva, Selda Göktan, Selma Selda İnal, Semra Özgiray, Serap Akıncıoğlu, Sermin Karakale, Server Görkem Erdoğan, Sündüs Yörük, Tuğba Özkan, Tülay Hatice Kumaşçı, Tülin Marangozoğlu, Vuslat Terkoğlu, Yasemin Kiriş, Yasemin Mert, Zeynep Balaman, Zeynep Şener, Zeynep Yalçın, Ayşe Koç, Didem Rahvancı, Emine Mine Kalça, Gülgün Göktan, Meral Kalça ve Nursel Tekin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.