A9 TV stüdyosunda neler oluyordu? Tahliye olan bayanlar anlattı.

SİLİVRİ’deki Adnan Oktar davasında ifadeler alınıyor.  Adnan Oktar ve grubuna yönelik 167’si tutuklu 226 sanık hakkında açılan davada sanıkların ardından etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların ifadelerine geçildi. Sayısı çok az olan etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananlar “baskı, şiddet var” derken diğer bayanlar tam tersini söylediler. Bir buçuk yıldır hapis yatan bayanlar “Şiddet olsa neden yıllardır Adnan Bey’in yanında duralım?” diyerek, kendilerine iftira atıldığını öne sürdüler. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların, hapisten çıkmak için iftira atmak zorunda kaldıklarını, verdikleri ifadelerin gerçeği yansıtmadığını, Adnan Oktar’ın kendilerine çok güzel davrandığını söylediler. Silivri’de Adnan Oktar davasında yargılanan sanıkların ifadelerinden bazıları:

Yasemin Kiriş: “A9 TV stüdyosu Allah rızası için faaliyet yapılan bir yer. İftiracıların anlattığı gibi gayriahlaki bir ortam asla söz konusu olmadı, olamaz. Sn. Adnan Oktar’dan her zaman hayra ve güzele davet gördüm. Adnan Bey asla şiddet ve baskı uygulamaz. Ben zaten kaba sözlere gelemem. Baskıcı bir ortam olsaydı Adnan Bey’in yanında yıllarca kalmazdım.”

Alev Babuna: “İddianamede A9 TV stüdyosu illegal bir yaşantının olduğu, taciz  olaylarının olduğu, modellerin taciz  edildiği, başkalarının taciz edildiği gibi bir yer olarak yansıtılmış, öyle değil orası. Orası Allah’ın anıldığı 6 saat, 7 saat canlı yayın yapıldığı bir yer ve Adnan beye modeller iki saat geliyorsa Müslüm Gürses, Mehmet Ali Erbil, Muazzer Ersoy, Muazzez Abacı bir çok sanatçı geldi, Nimetullah Hoca Efendi geldi, bir çok yönetmen geldi, film yıldızı geldi, siyasetçi, doktor, iş adamı geldi yani bunların hepsi o stüdyonun içinde resimleri de var kendilerinin.

Gelen yabancı modeller için ne dediler?

Bugüne kadar 10 yıldır herhalde 300-400 en   az benim tanıdığım model gelmiş olabilir Adnan beye, bir kişi bile ondan şikayetçi olmadı, model ajansları da olmadı, model ajans sahipleri yöneticileri herhangi bir kişi bile olmadı, hatta yurt dışındaki ajansları da onların buradaki çalışmalarını çok sık takip ederler, onlardan da böyle bir şey olmadı, hepsi Adnan beyi  çok  severler, modeller de çok sever, gelen tüm misafirler çok sever, bu tamamen yalan.”

Zeynep Balaman: “Yayınlara birçok yabancı model konuk gelirdi. Bu bayanlar Avrupa’da yaşayan ve Avrupa terbiyesi alan kişiler, dekolte onların yaşam tarzı, ayrıca Türkiye’deki bayanların %80-90’nı özellikle metropollerde ve sahil kentlerinde de dekolte. Dekolte hanımları din dışı gören bir anlayış tüm kadınları da potansiyel günahkâr görüyor. Ya da günaha sürükleyen bir faktör gibi görüyor. Yayına katılan yabancı modellerin çoğu dindar Hristiyan, hatta Adnan Beyin vesilesiyle bazıları daha sonra Müslüman olup namaza başladı.”

Görkem Erdoğan: “Stüdyo kalınan bir yer değil. Stüdyoda kimse yaşamaz. Orası yayınların yapıldığı, belgesellerin çekildiği canlı yayınların olduğu bir yer. Misafirlerin gelip gittiği bir yer. Orada kimse yaşamıyor. Nasıl ki bir insan CNN Türk’te ya da Show TV’de kalamazsa orada da kalamaz.

Stüdyo gayriahlaki olayların yaşandığı bir ortam gibi gösterilmeye çalışılmış. Bizim böyle bir ortamımız yok. Stüdyoya birçok yerli yabancı konuğun geldiği bir yer. Allah sevgisi, iman hakikatleri, devlet bekasına yönelik faydalı çalışmaların, birçok sosyal konunun canlı yayınlarda anlatıldığı toplum faydalı çalışmaların yapıldığı bir yer.”

Ayşegül Hüma Babuna: “A9 televizyonunun binasına, yani Allah vermesin çok gayriahlaki hayat iftiralarının atıldığı binaya, milletvekilleri, bakanlar, ünlü gazeteciler, akademisyenler, hukukçular geliyorlar, Adnan Beyle tanışıyorlar. Alt katta, üst katta programlar çekiliyor. Orası son derece nezih insanların ağırlandığı, gece gündüz geldiği, polisin devamlı devriye gezdiği, yan tarafında cumhurbaşkanlığı olan bir yer. Külliyen yalan. Hepsini reddediyorum. Arkadaş camiam çok nezih bir camia. Adnan Bey İstanbul beyefendisidir.”

A9 TV stüdyosuna reşit olmayan biri giremez.

Sibel Yılmaztürk: “A9 TV stüdyosuna reşit olmayan biri giremiyor. Bu bir kural gibi düşünün. Ancak annesi ve babası yanındaysa, onun dışında reşit olmayan kimse giremiyor. Özellikle de Adnan Bey varsa… Adnan Bey, kadınlara çok değer veren bir insan ve A9 TV canlı yayınlarında bunu defalarca anlatmıştır. Bu kadar değer veren, bu kadar sevgi gösteren bir insanın iddia edilen çirkin şeyleri yapmış olması mümkün değil, bu iftiralara da Türkiye’de ve dünyada hiç kimse inanmaz. İddiaların aksine ben Adnan Bey’den müthiş bir sevgi, saygı ve hürmet gördüm.”

Beylerden de yanıt geldi: “Katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım Sn. Adnan Oktar’ın yanında?”

Erkan Seyhan: “20 yıl önceki operasyonda hâkim, hanım arkadaşlarımıza şiddet ve taciz görüp görmediklerini sordu. Hanım arkadaşlarımızın hepsi Adnan Bey’i çok sevdiklerini, sevgi ve merhametten başka bir şey görmediklerini anlattılar. O zaman 20 yaşındaydılar şimdi 40 yaşındalar ve yine Adnan Bey’den yalnızca sevgi ve merhamet gördüklerini anlatıyorlar.”

Bora Yıldız: “Adnan Bey 18 yaşının altında bir kadını hiçbir şekilde ister orada yayına çıkmak istesin ister ailesiyle ziyaret etmek istesin, stüdyoya sokmaz. Ben de imtina ederim, baş başa kalmam. Adnan Bey hakkında daha önce kokain komplosu gibi pek çok kumpaslar, böyle tuzaklar kurulmuş birisi son derece akıllı, zeki bir insan 350 kitap yazmış, bir sürü düşmanı var, bir sürü insan görüşmeye geliyor, Facebook’tan sürekli insanlar geliyor. Mesaj atıyorlar, tanışmak istiyorlar sürekli her gün 10 kişi, 20 kişi aile olarak geliyorlar oraya. Kötü niyetli biri de gelebilir arada, ben sizi çok seviyorum der, girer bir tuzak kurar orada bir yere bir şey atar falan. Buna karşı dikkatli davranmak zorundasınız.”

Korkut Yasa: “Kuran ayetinde ‘Eğer katı olsaydın onlar çevrenden dağılır giderlerdi.’ diye bildiriliyor. İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım Sn. Adnan Oktar’ın yanında?”

Dava ifadelerin alınmasıyla devam ediyor.

1 thought on “A9 TV stüdyosunda neler oluyordu? Tahliye olan bayanlar anlattı.

  1. Bayanların kendisinden bunları duymak çok güzel. Böyle bir haber yaptığınız için teşekkür ederim. Doğruları, Gerçekleri görmüş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.